24 Nisan Pazartesi okullar tatil olacak mı?

2017 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk bayramına sayılı günler kaldı.23 Nisan Pazar gününe denk geliyor. öğretmen ve öğrencilerin merak ettiği soru 24 Nisan Pazartesi okullar tatil olacak mı sorusu oldu işte haberin detayı

11 Nisan 2017 - 15:41 - Güncelleme: 11 Nisan 2017 - 17:56

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Çocuklara armağan ettiği 23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bütün Yurtta Çoşkuyla Kutlanacak. Peki 24 Nisan Pazartesi Günü Okullar Tatil Edilecek mi ? Haberin Detaylarında

Milli Eğitim Bakanlığı 2016-2017 İş Takvimi’ne göre 23 Nisan Tatili için; “23 Nisan 2017 Pazar günü törenden sonra başlar, 23 Nisan 2017 akşamı sona erer” ifadesi yer aldığından 24 Nisan pazartesi günü okullar tatil değildir.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ertesi günü olan 24 Nisan‘da okulların tatil olmadığı açıklandı.

Her sene resmi tatil olarak okulların ve resmi dairelerin tatil edildiği gün bu sene Pazar gününe denk gelmektedir. Bu durum karşısında merak edilen husus ise 24 Nisan’da tatil yapılacak mı oldu. Renkli törenlerin ve kutlamaların yapıldığı bugünün ardından Pazartesi günü tören gerçekleştirilecek mi sorusu da gündemde yer aldı. 24 Nisan'da tatil yok Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın gerçekleştiği 23 Nisan Pazar günü kutlanacak. Ancak okullar 24 Nisan’da tatil olmayacak.

Aynı şekilde resmi daireler ve kurumlar da tatil edilmeyecek. Törenler ise gerçekleştirilecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tarihçesi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 4. yılında (1924’te) çocuklara armağan edilmiştir.

23 Nisan Çocuk Bayramı, dünyanın tek çocuk bayramıdır. Türkiye’de olduğu gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ulusal bayram olarak kutlanmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye’nin her yerinde kutlanmakta ve yapılan etkinliklerde farklı ülkelerden binlerce çocuk misafir edilmektedir.

23 Nisan Milli Bayramı, 1 Kasım 1922’de saltanatın resmi olarak kaldırılmasıyla 1 Kasım’da kutlanan Hakimiyet-i Milliye Bayramı (Ulusal Egemenlik Bayramı) ile birleştirilmiştir. Ancak resmi bayram olarak kutlanması, Himaye-i Etfal Cemiyeti (Çocuk Esirgeme Kurumu)’nin kutlaması ile başlamıştır.

23 Nisan ilk Ne Zaman Kutlandı?

23 Nisan, ilk olarak Himaye-i Etfal Cemiyeti (Çocuk Esirgeme Kurumu) tarafından kutlanmıştır. İlk olarak çocuklar için gelir toplama amacıyla kutlanan 23 Nisan, yalnızca 23 Nisan Bayramı adı ile anılmıştır. 1927 ile 1981 yılları boyunca bu şekilde kutlanan 23 Nisan, 1981 yılında çıkarılan bir kanun ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlamıştır.

Dünyada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun yaptığı çalışmalar sonucunda, ulusal bayram olma özelliği ile birlikte dünya çapında yaygınlaştırılmaya başlamıştır. 1979 yılından bu yana devam eden bu çalışmalar sonucunda, her yıl 23 Nisan’da dünyanın farklı ülkelerinden binlerce çocuk Türkiye’ye gelmektedir.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak  
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak