24 Haziran Seçimlerine Saatler Kala ŞOK Gelişme....

24 Haziran Pazar günü yapılacak Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala ortaya çıkan skandal Türkiye gündemine bomba gibi düştü. AKP'ye yakınlığı ile bilinen TVNET Kanalında Seçim Sonuçları Yanlışlıkla Günler Öncesinden İlan Edildi.

24 Haziran Seçimlerine Saatler Kala ŞOK Gelişme....
21 Haziran 2018 - 15:48

TVNET ekranlarında yayınlanan bir programda Anadolu Ajansı'nın 2018 seçim tablosu ekrana getirildi. Dikkat çeken tabloda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranı yüzde 53 olarak gösterildi. 24 Haziran seçimlerinin konşulduğu TVNET ekranlarında yayına bir anda Anadolu Ajansı'nın (AA) 2018 seçim tablosunun oy oranları yazılı şekilde gelmesi dikkat çekti.

 

 

 

TVNET'teki "Akıl Odası" adlı program 19 Haziran 2018 Salı günü yayımlandı. Programın tekrarı ise gece 02:00 sıralarında yeniden ekrana geldi.

 

 

 

 

ERDOĞAN'IN OY ORANI YÜZDE 53

"Akıl Odası" adlı programın tekrarı sırasında, yayına AA'nın Seçim 2018 tablosu ve çeşitli görüntüler getirildi. AA'nın Seçim 2018 tablosunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oy oranının yüzde 53, Muharrem İnce'nin oy oranının yüzde 26, Meral Akşener'in oy oranının yüzde 12, Selahattin Demirtaş'ın oy oranının yüzde 7, Temel Karamollaoğlu'nun oy oranının yüzde 1 ve Doğu Perinçek'in oy oranının yüzde 1 olduğu görüldü. Ekrana açılan sandık oranının yüzde 100 olduğu yansıtıldı ve ayrıca il il sonuçlar da verildi.

 

 

 

 

NEDEN YÜZDE "0" DEĞİL"

Seçimlere günler kala ekranlara "yanlışlıkla" getirilen AA'nın seçim tablosunda neden oy oranlarının "yüzde 0" olarak yer almadığı da merak konusu.

 

 

 

 

Odatv'nin haberine göre,hükümete yakın TVNET kanalı ekranlarında yayına bir anda Anadolu Ajansı’nın (AA) 2018 seçim tablosunun oy oranları yazılı şekilde gelmesi dikkat çekti.

TVNET’teki “Akıl Odası” adlı program 19 Haziran 2018 Salı günü yayımlandı. Programın tekrarı ise gece 02:00 sıralarında yeniden ekrana geldi.

 

 

 

“Akıl Odası” adlı programın tekrarı sırasında, yayına AA’nın Seçim 2018 tablosu ve çeşitli görüntüler getirildi. AA’nın Seçim 2018 tablosunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oy oranının yüzde 53, Muharrem İnce’nin oy oranının yüzde 26, Meral Akşener’in oy oranının yüzde 12, Selahattin Demirtaş’ın oy oranının yüzde 7, Temel Karamollaoğlu’nun oy oranının yüzde 1 ve Doğu Perinçek’in oy oranının yüzde 1 olduğu görüldü. Ekrana açılan sandık oranının yüzde 100 olduğu yansıtıldı ve ayrıca il il sonuçlar da verildi.

 

 

 

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN AÇIKLAMA

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ konu ile ilgili olarak açıklama yaptı. Özdağ, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajda “AA'nın seçim sonuçları yanlışlıkla seçimden dört gün önce yayınlandı.” İfadelerini kullandı.

 

 

 

ANADOLU AJANSI’NDAN İLGİNÇ SAVUNMA

Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı dün yaptığı açıklamada kurumunun bir taraf olmadığını savunmuş, "Anadolu Ajansı bir taraf değildir; sadece izleyen, kaydeden, en hızlı, tarafsız ve güvenilir şekilde aktaran medyadır. 'Anadolu Ajansının hızlı veri açıklamasının seçim sonuçlarını değiştirdiği' iddiası, eğer sayım-döküm işlemini bilmiyor olmaktan kaynaklanmıyorsa, art niyet ve hazımsızlıktan kaynaklanmaktadır" ifadelerini kullanmıştı.

Bu haber 1451 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum