24 Haziran seçimlerinde dengeleri alt üst edecek ŞOK karar... İttifaktan vazgeçtiklerini açıkladılar....

24 Haziran'da yapılacak seçimlere sayılı günler kala gelen son dakika haberi dengeleri alt üst etti. Seçim sonuçlarını alt üst edecek son dakika haberine göre Cumhur İttifak'ını destekleme kararı alan parti destekten vazgeçtiklerini açıkladı. Sürpriz açıklama gündeme bomba gibi düştü.

24 Haziran seçimlerinde dengeleri alt üst edecek ŞOK karar... İttifaktan vazgeçtiklerini açıkladılar....
06 Haziran 2018 - 23:16

Katıldığı bir televizyon programında, listeler konusunda AK Parti ile anlaşamadıklarını belirten HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, "24 Haziran'da Cumhur İttifakı'na rakip olacağız" dedi. HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, 24 Haziran'daki 27'nci Dönem Milletvekili seçimlerinde AK Parti'yle 'listeler konusunda' anlaşamadıklarını belirterek AK Parti ve MHP'nin kurduğu Cumhur İttifakı'na rakip olduklarını duyurdu.

"KÜRT MESELESİ DAYATMALAR SONUCU ORTAYA ÇIKTI"

HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz katıldığı bir televizyon programında, "Kürt meselesi ulus devletin dayatmalarının sonucu ortaya çıkmıştır, hatalar devam ediyor, dil ve kimliğin üzerindeki yasaklamalar devam ediyor" ifadesini kullandı.

HİZBULLAH BAĞLANTISI SORULDU

Yavuz, Hizbullah bağlantısı sorusunu, "Bağımsız ve bağlantısız hareketiz. Türkiye'nin yakın tarihi içerisinde geldiğimiz zaman dilimi çok da normal değil. Biri birini tetikleyen olaylar zinciri. Bir normalleşmenin yaşanması gerektiğini düşünüyoruz" şeklinde cevaplandırdı.

"HDP İLE GÖRÜŞME İSTEĞİMİZDE..."

Mehmet Yavuz HDP ile yaptıkları görüşmeyi de anlatırken, "Sadece ittifak gündemi ile randevu talep etmedik. HDP ile görüşme isteğimizde bir ittifak düşüncesi yoktu. Seçim dönemlerinde çatışmalar meydana geliyor. Bunların meydana gelmemesi için tüm partilerden randevu talep ettik" ifadesini kullandı.

ERDOĞAN'I DESTEKLEYECEKLERDİ

Yavuz, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada "Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'ni devam ettirme yönünde irade beyanında bulunan Erdoğan'ı destekleme kararı aldık" ifadesini kullanmıştı.

Bu haber 2990 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum