24 Bin personel alımına kimler başvurabilir?

Milli Savunma Bakanlığının 24 bin personel alımına başvurular başladı. MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı 11 bin uzman erbaş ve 13 bin sözleşmeli er alımı başvuru şartları neler? Kimler başvuru yapabilecek? Kaynak: MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı 24 Bin Personel Alımına Kimler Başvurabilir?

07 Mart 2017 - 14:24

Milli Savunma Bakanlığının 24 bin personel alımına başvurular başladı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığına 11.000 uzman erbaş ve 13.000 sözleşmeli er olmak üzere toplam 24.000 personel alımı yapılacağı ilan edildi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) 2017 yılı uzman erbaş ve sözleşmeli er alımı başvuru kılavuzunun 3 Mart 2017 tarihinde yayınlanmasıyla birlikte başvurular başladı. Kara Kuvvetleri Komutanlığının 24 bin personel alımına kimler başvuru yapabilecek?

KKK 2017 yılı 11 bin uzman erbaş alımı başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak, 1 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak gerekiyor. Askerlik görevini erbaş veya er olarak yapmış ya da silahaltında bulunmak şartı aranıyor. Askerliğini yapmış olanların 3 Mart 2014 tarihi ve sonrasında terhis olmaları gerekiyor, bu tarihten önce terhis olanlar başvuru yapamayacak.

Ayrıca, halen sözleşmeli er olarak görev yapan ve başvuruda bulunmak isteyen adaylardan istenen kriterleri sağlayanlar başvuru yapabilecek. Sözleşmeli erbaş ve er kanunu hükümlerine göre istihdam edilen personelden, kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteği ile sözleşmesini yenilemeyenler veya ayrılanlar ilgili mevzuattaki şartları sağlamaları ve 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmaları şartıyla, uzman erbaşlığa başvurabilecekler.

KKK 2017 yılı 13 bin sözleşmeli er alımı başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, askerliğini yapmış olanlar için 1 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak gerekiyor. Askerlik görevine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlar için de 1 Ocak 1992 tarihi ile 31 Aralık 1997 tarihleri arasında doğmuş olmak şartı bulunuyor.

MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı 24 bin uzman erbaş ve sözleşmeli er alımına Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunanlar, adli sicil kaydı bulunanlar ve askerliğe elverişli değildir şeklinde terhis edilenler başvuru yapamayacak
Kaynak: mymemur

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 kişi öğretmeni darptan gözaltına alındı
6 kişi öğretmeni darptan gözaltına alındı
MEB'den okul müdürlerine sert uyarı
MEB'den okul müdürlerine sert uyarı