23 Nisan'da ek ders ücreti ödenecek mi?

Yarın 23 Nisan Pazar Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ,tüm okullar coşkulu bir kutlama için hazırlandılar.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda okullar tatil olduğundan ek ders ödemesinin yapılıp yapılmayacağı sorusu akıllara gelmektedir. İşte öğretmenlerin merak ettiği sorunun cevabı ÖĞRETMENLERSİTESİ.COM'da...

22 Nisan 2017 - 09:23 - Güncelleme: 22 Nisan 2017 - 13:59

Ek ders saatleriyle ilgili kararda yer alan maddelere göre milli bayramlar nedeniyle okulların tatil olduğu günlerde öğretmenler ve yöneticiler; üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.
 
Bu maddelerden hareketle 23 Nisan tatilllerinde ek ders ödemesi yapılmaktadır. Ancak bu yıl olduğu gibi milli bayramların cumartesi ve pazar gününe denk geldiği günler, resmi tatil olduğundan yukarıdaki maddelerde yer alan hususlar hafta içi günlerini kapsadığı değerlendirildiğinden hafta sonuna denk gelen milli bayramlarda herhangi bir ek ders ödemesi yapılmamaktadır.
 
Dolayısıyla 23 Nisan 2017 Pazar günü okullardaki Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili ek ders ücreti ödemesi yapılmayacaktır.
 
Bu konuda bir düzenleme yapılmak suretiyle öğretmen ve idarecilerden elinde olmayan tatillerden dolayı ek ders ücretlerinin kesilmemesi gerektiğini düşünmekteyiz. Bakanlık tarafından ilgili ek ders kararlarında kelime veya cümle düzeyinde yapılacak düzenlemelerle bu karmaşıklık ortadan kaldırılması öğretmenlerimiz ve idarecilerimizin yararına olacaktır.
KAMUSAL HABERLER


ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları