21 bin 929 kişi ihraç edildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör ile mücadelede gelinen son durumu değerlendirdi. İçişleri Bakanlığında 21 bin 929 kişinin ihraç edildiğini söyleyen Bakan Soylu, 3 bin 569 kişinin göreve iade edildiğini açıkladı.

23 Kasım 2016 - 19:20 - Güncelleme: 23 Kasım 2016 - 19:47

İçişleri Bakanı Soylu, teslim olan terörist sayısının son 17 yılda en yüksek seviyeye çıktığını belirterek, "2016 yılında 457 kişi örgütten kaçarak adli makamlara teslim olmuştur" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, "Personel alımları noktasında, lise mezunları arasından 10 bin polis alımı halen yapılmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığımız bünyesinde 700 subay, 3 bin 450 astsubay, 9 bin uzman jandarma alımı halen devam etmektedir. Sahil Güvenlik Komutanlığında ise 50 subay, 105 astsubay ve 635 uzman erbaş alımı çalışmaları sürmektedir. 5 ilde çarşı ve mahalle bekçisi alımı ilanına çıkılmış, bin 233 kişinin ataması yapılarak göreve başlamıştır. 733 kişinin ise işlemleri halen devam etmektedir" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz sadece teröristlerle mücadele etmiyoruz. Terörü ortaya çıkaran, var eden, diri tutan, destekleyen tüm etkenler ve yapılanmalarla da mücadele ediyoruz. Açık ve net ifade etmek isterim ki değil teröriste silah veren, moral verene bile tahammülümüz yoktur" diye konuştu.

İçişleri Bakanı Soylu, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda piyasa değeri 4 milyar, FETÖ'ye yönelik narkoterör operasyonlarda piyasa değeri 75 milyon lira olan uyuşturucu ele geçirildiğini bildirdi.

678 sayılı KHK'lar yayınlandı! Binlerce ihraç var

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Güler
    1 yıl önce
    Benim konu farklı zorunlu hizmetini tamamlayan ve yer değişikliği yapan öğretmenlerin göreve başladığı okulda 2 ilde 3 yıl çalışma zorunluluğu olmasın 16 yıldır istediğimiz yere gidemedik basamak uyguluyoruz her basamak 3 yıl hele eşlerin her ikiside öğretmen olanlar daha zor bizim gibi çocuklarımızın kültürü ve eğitimi karıştı isyan ediyor bocalıyorlar yazacak yer burayı bulabildim lütfen gündeme alın teșekkürler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı' açıklaması
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı'...
Son dakika... Bakan Yılmaz'dan öğretmenlere uyarı
Son dakika... Bakan Yılmaz'dan öğretmenlere uyarı