2023 yılı bütçesine ilişkin sunum yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, bugün açıklanan enflasyon verilerine ilişkin enflasyonda düşüşün yaşandığını söyledi. 2023 yılı bütçesinde ise yatırım ve istihdam hedefli bir tasarı oluşturduklarınıkaydetti.. Ayrıca uzman öğretmen maaşlarına yönelik de öğretmenlerin uzman öğretmen olduklarında maaşlarında 2023 yılında yaklaşık 2.250 lira, başöğretmen olduklarında isebu rakamın  yaklaşık 4.500 lira alacaklarının altını çizdi..

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın açıklamalarından bazı satır başları ;

''Gazi meclisimizin çatısı altında toplanarak milletimize şeffaf bir şekilde sunacağımız bütçe görüşmelerinin hayırlı olmasını diliyorum.
İçeriden ve dışarıdan maruz kaldığımız engeller işimizi zorlaştırmış olsa da engellenemedi. Kararlılığımız daha da kuvvetlendi. Türkiye için büyük düşünüyor, devrim niteliğinde atacağımız adımlar için büyük heyecan duyuyoruz.

Bütçe teklifimiz adil ve sosyal içerikli. Bütçemiz kalem kalem genci yaşlısı 85 milyonun bütçesi.

MEB Görevde Yükselme Yazılı Sınavı İçin başvuru süreci Başladı MEB Görevde Yükselme Yazılı Sınavı İçin başvuru süreci Başladı

Yatırım ve istihdam hedefli bütçe hazırladık. Bütçemiz terör bataklığını kurutan Türkiye'nin bütçesidir. Bütçemiz milli muharip uçağın, KIZILELMA'nın bütçesidir. Bütçemiz girişimciyi ve yatırımcıyı teşvik edecek.

ABD merkez bankası faiz artışının azalacağını vurguladı.. Dünya ekonomisinin 2023 yılında yüzde 3,22 büyümesi bekleniyor. Büyüme cephesindeki benze tespitler diğer uluslararası kurumlar tarafından da yapılıyor. Sertleşen koşullara rağmen OECS yüzde 5,7 büyüme bekliyor. Başta ABD-in ihtilafı olmak üzere yoğunlaşan üretim merkezleri yeterli kalmamıştır. Türkiye rekabet avantajlarını en iyi şekilde değerlendirmektedir.'' diye konuştu..

UZMAN VE BAŞÖĞRETMEN ÖĞRETMEN MAAŞLARINDA NE KADAR ARTIŞ OLACAK 


''Öğretmenlerimiz, uzman öğretmen olduklarında maaşlarında 2023 yılında yaklaşık 2.250 lira, başöğretmen olduklarında ise yaklaşık 4.500 lira artış olacaktır.''