2023 Ocak uzman öğretmen maaşları ne kadar olacak. Temmuz zammının ardından öğretmenlerin merak ettiği Ocak zamlı maaşları için geri sayım başladı. Ocak öğretmen maaşlarında en dikkat çeken unsurlar ise şöyle olacak: Ücretli öğretmen maaşları, sözleşmeli öğretmen maaşları, kadrolu öğretmen maaşları, uzman öğretmen maaşları ve başöğretmen maaşları kategorilerinde aynı işi yapan öğretmenler farklı farklı maaş alacaklar. Peki öğretmen maaşları Ocak ayında kaç TL olacak. İşte detaylar:

2023 ocak ayı zamlı öğretmen maaşlarının ne kadaar olacağı şimdiden merak konusu oldu. Öğretmen maaşlarının merak edilmesinin nedeni ise 2023 yılıOcak ayında aynı işi yapan öğremtenlerin 5 ayrı maaş alacak olmaları. 

Hükumetin getirdiği Öğretmenlik Meslek kanunu dahilinde Öğremtenlik Kariyer basamakları uygulaması, öğretmenlerin farklı maaş almalarının önünü açtı. Sınavla uzman öğretmen ve başöğretmen kariyerinin verilmesi, sınava girmeyen ya da sınavı kazanamayan öğretmenlerin kazananlardan ya da direkt kariyer yapan öğretmenlerden daha az maaş almalarına neden olacak.

2023 Ocak öğretmen maaşları(%8 zam-enflasyon sıfır kabul edilirse)

Ücretli öğretmen(120 saat): 5.205TL

Vekil öğretmen(9/1): 6.946TL

Öğretmen(9/1): 10.419TL

MEB'den sınıf öğretmenlerine ek ders konulu resmi yazı MEB'den sınıf öğretmenlerine ek ders konulu resmi yazı

Sözleşmeli öğretmen: 10.663TL

Öğretmen(1/4): 11.983TL

Uzman öğretmen(1/4): 14.021TL

Başöğretmen(1/4): 16.059TL

Şimdiye kadar sadece Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı. Açıklanan rakamlar % 8 sözleşme zammının altında olduğu için maaş zammına şimdilik yansıtılmadı. Bu rakamlara Temmuz- Aralık dönemi enflasyon yüzdeleri eklenecektir.