Sabah gazetesi tarafından memur maaşları, emekli maaşları ve asgari ücretlilerin maaşları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın refah payı olarak ek zam yapılmasına yönelik talimat verdiği yönünde haber yapıldı. İşte o haberin ve Erdoğan'ın maaş zammı ile ilgili talimatının detayları:

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MAAŞLARA REFAH ARTIŞLARI İİN TALİMATI VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılında asgari ücret, emekli zammı ve memur maaş zammı başta olmak üzere sosyal refah düzenlemeleri ile vatandaşın alım gücünü artıracak adımlar için hükümete talimatı verdi. Yapılacak yeni düzenlemelerle enflasyonun çalışan kesimde ve vatandaşlarda yarattığı tahribatlar aşama aşama giderilmeye çalışılacak.

Memur ve emekli maaşına aylık enflasyon zammı için AES açıklaması Memur ve emekli maaşına aylık enflasyon zammı için AES açıklaması

2023 OCAK ZAMMI ENFLASYONUN ÜZERİNDE OLACAK

Hem asgari ücretli maaşlarına, hem de emekli ve memur maaşlarına yapılacak olan maaş zammı Ocak ayında sosyal refah düzenlemeleri ile birlikte enflasyonun üzerine çıkacak. Atılacak olan adımlarla birlikte enflasyonun olumsuz etkileri yıl boyunca gidetilmeye çalışılacak.

MAAŞ ZAMMINA İLAVE ARTIŞLAR YAPILACAK
Emekli ve memur Ocak zammı ile maaşlar açıklanan resmi enflasyonun üzerinde artış görecek. alışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı milyonları doğrudan veya dolaylı yoldan etkileyecek ve maaş zamlarını enflasyonun üzerine taşıyacak ek zamları da içeren sosyal refah düzenlemeleri üzerinde koordineli olarak çalışmalar yapmaya devam ediyor.
sabah