2020 Yılı Öğretmen Atamaları

Binlerce öğretmen adayı 2020 yılı öğretmen atamalarını merak ediyor.

2020 Yılı Öğretmen Atamaları
13 Kasım 2019 - 12:20 - Güncelleme: 17 Kasım 2019 - 15:58

Farklı branşlarda atama yapılmasını bekleyen öğretmen atamaları merakla beklenirken konu ile ilgili açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2020 öğretmen atamalarının şubat ayında yapılacağını söyledi.

Bakan Selçuk’tan Atamalarla İlgili Açıklamalar
Bakan Selçuk katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Programda öğretmen adayları tarafından merakla beklenen şubat ayı atamaları da açıklandı.  Selçuk kendisine kalsa 60 binin az olacağını 80 bin atama istediğini belirtiyor. Fakat bu durumun Hükümet, ekonomik durum ve kabine kararı ile alakalı olduğunu söylüyor.


Öğretmen atamaları için Selçuk, hangi alanda kaç öğretmene ihtiyaç duyulduğuna bakılarak atama yapılacağını söylüyor. Fakat bu konuda bir yazılım bulunduğunu belirten Selçuk buna göre alım yapıldığını da belirtti. Selçuk aynı zamanda konu ile ilgili şunları da söyledi. Bazı branşlar için alım artık doyum aşamasın agelmiş bulunuyor. Örneğin Edebiyat öğretmeni ile ilgili alım şu anda ihtiyaç olmayan durum olmuş halde bulunmuyor. Bu yüzden Edebiyat öğretmenliği için alım yapmak istemiyoruz.

Atamalar İle İlgili Çalışmalar Son Aşamada
Bakan Selçuk öğretmen atamaları ile ilgili yapılacak olan çalışmalarda son aşamaya gelindiğini belirtti. Bu çalışmaların bürokrat düzeyde tamamlanmaya başladığını da ekledi. Ayrıca Selçuk okul öncesi dönem ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 0-3 yaş arası çocukların asla tablet ya da TV görmemesi gerektiğini vurguladı.

Bu haber 3318 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum