erkek protez saçthemeforest temaları

2020 Öğretmen Atamaları Ne Zaman Başlayacak?

Farklı eğitim branşları için gerçekleşecek öğretmen atamaları pek çok vatandaş tarafından mera ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili değerlendirmelere devam ediyor. Bakan Selçuk tarafından şubat ayında yapılacak atamalar için yapılan değerlendirmeler konuyu daha çekici hale getirdi.

2020 Öğretmen Atamaları Ne Zaman Başlayacak?
30 Kasım 2019 - 09:26 - Güncelleme: 30 Kasım 2019 - 09:29

Televizyon Programında Konuştu
Katıldığı televizyon programında değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk, 2020 atamalarının Şubat ayında gerçekleşeceğini bildirdi. Şubat ayında yapılacak atamalar için ise Selçuk, öğretmen adaylarının atama sayılarının kendisinin belirlediğini sandığını söyledi. Öğretmenlerin Bakanın masaya oturarak 20 bin, 60 bin, 40 bin şeklinde yazdığını düşündüğünü belirtti.


Atamalara
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Karar Veriyor
Bakan Selçuk, öğretmen atamalarına tek başına karar vermediğini belirtti. Öğretmene atamaları için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ülkenin genel ekonomik durumuyla karar erdiğini söyledi. Bakan Selçuk bu durumun kendisine kalsa en az 60 bin ya da 80 bin olacağını da sözlerine ekledi.

2020 yılı öğretmen atamaları ile ilgili bir televizyon kanalında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, atma konusunda baktıkları konulara değindi. Atama için hangi alanda kaç öğretmen ihtiyacı olduğuna baktıklarını belirten Bakan, bu durumun bir istatistiği olduğunu belirtti. Yazılıma göre atama belirlendiğini söyleyen Bakan, nicel açıdan, coğrafi açıdan ve bölgesel olarak öğretmen ataması yapıldığını da sözlerine ekledi. Bakan Edebiyat ile ilgili az bir alım olduğunu da özellikle belirtti.

Bu haber 1416 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort