2020 EKPSS Ve MSÜ Sınavlarına Erteleme Kararı

  ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapılan açıklamaya göre EKPSS ertelendi.

2020 EKPSS Ve MSÜ Sınavlarına Erteleme Kararı
19 Mart 2020 - 14:24
2020 EKPSS Ve MSÜ Sınavlarına Erteleme Kararı
  ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapılan açıklamaya göre EKPSS ertelendi.
  Halis Aygün tarafından sosyal medya üzerinden yapılan paylaşıma göre bazı sınavlarda erteleme söz konusu olacak. Aygün, Milli Savunma Üniversitesi sınavının ve EKPSS’nin erteleneceğini belirtti. EKPSS 26 Nisan 2020 tarihinde gerçekleşecekti.
ÖSYM Sınav Takviminde Değişiklik
   Koronavirüs salgınından dolayı tüm yurtta ciddi önlemler alınmaya devam ediliyor. Bu kapsamda alına önlemlerden eğitim alanında da ciddi etkiler hissedildi. Eğitime verilen ara sonrasında uzaktan eğitim süreci ile birlikte koronavirüs sınav erteleme sebepleri arasında yer almaya da başladı. Bu konuda gerek öğrenciler gerekse veliler ertelenen sınavlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyor.
  ÖSYM Başkanı Halis Aygün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile iki sınavın daha erteleneceğini duyurdu. Bu açıklama ile Milli Savunma Üniversitesi sınavları ve EKPSS koronavirüsten ertelenen sınavlar listesine girdi. Bu değişiklikler ile ÖSYM sınav takviminde bir değişiklik daha meydana geldi. Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının 29 Mart 2020 tarihinde yapılacağı duyurulmuştu. Engelli Kamu personeli Seçme Sınavı ise 26 Nisan 2020 tarihinde gerçekleşecekti.  Fakat korona virüsü salgını dolayısıyla yapılacak sınav tarihlerinde değişiklikler oldu. Sınavların yapılacağı yeni tarihler için de net bir tarih verilmedi. Öncelikle mart ayında gerçekleşen sınavlarının ertelenmesinin ardından nisan ayında gerçekleşecek sınavlar da ertelendi.
 
 
Bu haber 2379 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum