erkek protez saçthemeforest temaları

2020 AÖL Yurtdışı Sınavları MEB Tarafından İptal Edildi

21 Mart ile 22 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan AÖL yurt dışı sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iptal edildi.

2020 AÖL Yurtdışı Sınavları MEB Tarafından İptal Edildi
12 Mart 2020 - 07:57


  21 Mart ile 22 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan AÖL yurt dışı sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iptal edildi.
   Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Açık öğretim Kurumları 2. Dönem AÖL sınavları koronavirüs nedeniyle iptal edildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından pek çok ülkede gerçekleştirilen AÖL sınavları yapılan açıklama ile ertelendi.
  Tarihi Belirsiz Şekilde Ertelendi
  21- 22 Mart tarihlerinde Azerbaycan Bakü, Katar Doha, Kuveyt Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa, Suudi Arabistan Riyad Cidde ve Medine şehirlerinde gerçekleştirilecek olan Açık öğretim sınavları ertelendi. Bu tarihler arsında gerçekleşecek olan Açık Öğretim Lisesi sınavlarının ve Açık Öğretim Ortaokulu 2. Dönem sınavlarının ertelenmesi ile birlikte sınava girecek öğrenciler yeni sınav tarihini merak ediyor. Fakat sınavların koronavirüs nedeniyle iptal edilmiş olması yeni sınavların tarihlerinin de belirsiz olmasına neden oluyor.
  Dünyanın pek çok ülkesinde etkili olmaya başlayan koronavirüs nedeniyle hayat durma noktasına geliyor. Ülkemizde de etkisi görülmeye başlanan salgından dolayı eğitim konusunda aksamalar yaşanacağa benziyor. Ülkemizde yurt dışına seyahatlerin gerekmediği müddetçe gerçekleşmemesi konusunda uyarılarda bulunuldu. Ayrıca virüs salgınından dolayı yurt dışında gerçekleştirilen pek çok sınavın da ertelenmesine karar verildi. Fakat ertelenen sınavların ne zaman gerçekleşeceği ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Dünya genelinde yayılan bu salgından dolayı eğitimde büyük aksaklıklar yaşanmaya devam ediliyor.
 

Bu haber 2037 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort