2018 Taslak Ders Kitabı Başvuruları Başladı

Millî Eğitim Bakanlığı ders kitapları ve eğitim araçları yönetmeliğinin 11. maddesi gereği; 2018 Yılı I. Dönem elektronik ortamda taslak ders kitabı başvuruları başladı.

11 Şubat 2018 - 20:03 - Güncelleme: 11 Şubat 2018 - 20:11

MEB  2015 yılında "Ders kitapları ve eğitim araçları yönetmeliği" değiştirerek kıdem yılı 5 yıldan fazla olan tüm öğretmenlere kitap inceleme için görev alabilmesinin önünü açnıştı. Bu doğrultuda her eğitim yılının 2 döneminde yıldan 5 yıldan fazla öğretmenlik görevi almış öğretmenlerin incelemesi amacıyla ders kitaplarının taslakları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından incelenmesi için yayımlanıyor.


Eğitim aracı, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında kullanılacak ders kitabı, öğrenci çalışma kitabı, öğretmen kılavuz kitabı ile öğretmen ve öğrencilere kaynak ve yardımcı olacak basılı ve elektronik ortamdaki eğitim materyalini ve milli eğitimin genel amacı olan eğitime olacak katkılarının belirlenmesi için uygulanan bu sistem ile her eğitim öğretim döneminin belirlenen kriterlerde devam etmesi amaçlanıyor.


2017-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Taslak Ders Kitabı Başvuruları2018 yılı I. dönem elektronik ortamda taslak ders kitabı başvuruları 10 Şubat Cumartesi günü saat 09.00'da başlayacak, 28 Şubat Çarşamba günü saat 18.00'de sona erecektir. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD Ankara büyükelçiliğine saldırı
ABD Ankara büyükelçiliğine saldırı
Son dakika... Memurlar arefe günü idari izinli sayılacak... İşte o yazı
Son dakika... Memurlar arefe günü idari izinli sayılacak... İşte...