2017’de 35 bin öğretmen mi atanacak?

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun 2017 yılında devlet kadrolarına 60 bin kişi alınacağını ve en çok atamanın öğretmenler için yapılacağı açıklamasının ardından 2017 yılında atanacak öğretmen sayısı merak ediliyor...

28 Aralık 2016 - 10:20 - Güncelleme: 28 Aralık 2016 - 10:31

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2017’de önümüzdeki yıl devlet kadrolarına 60 bin kişi alınacağını söyledi ve atamaların büyük çoğunluğunu öğretmenlerin oluşturacağını ifade etti ve 2017 yılının atama ipuçlarını vermiş oldu. 

Müezzinoğlu şöyle devam etti: “ Sonra İçişleri Bakanlığı emniyet personeli olacak. Üçüncüsü de Sağlık Bakanlığı. Yanılmıyorsam Sağlık Bakanlığı 10 bin civarında personel alınacak. Bu 10 bin kadronun dağılımı hekim dışı, çünkü hekim ne kadar oluyorsa alıyoruz. Ama bunun dışında 10 bin kadroyu Sağlık Bakanlığı hemşireden tutun, diğer anestezisti, fizyotrepisti, bütün bunları Sağlık Bakanlığı bilgisi dahilinde dağıtıyor. Bu 10 binden kime ne düşüyorsa, o kadar sayıyı bakanlık olarak alabiliyoruz."

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


1) Atamada aslan payı öğretmenlere, ikincisi polisliğe ve üçüncüsü de sağlıkçılara ayrılacağı ifade edilmektedir. 10 bin sağlıkçı olduğuna göre 15 bin de polis diye düşündüğümüzde geriye 35 bin kadro kalmaktadır. Eğer Adalet Bakanlığı’na bir pay verilirse öğretmen atama sayısı 30 bin olarak netleşmiş olacaktır. 30 bin sayısı da sadece şubat dönemi için değil genel bir atama sayısı olacaktır. 60 bin atama şöyle dağıtılabilir: MEB-30 bin, Emniyet-15 bin, Sağlık-10 bin, Adalet-5 bin veya MEB-35 bin, Emniyet-15 bin, Sağlık-10 bin.

 
2) Başka bir kuruma atama izni verilmeyecekse MEB’e 30-35 bin arası bir öğretmen alımı için verileceğini söyleyebiliriz. 30 bin verilirse bu sayının dışında 1500 engelli öğretmen ataması da yapılacaktır. Yine bir sürpriz olur da dershane öğretmenleri için yeniden ilan verilebilir, emekli olanların yerine de atama izni çıkabilir. Çıkacak her karar öğretmen adaylarını olumlu-olumsuz etkileyecektir.

ZEKİ KARA / KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI

Bu iki branşa öğretmen alımı patlaması olacak
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem