2017 Yılında Kamu Personeli Alımları ve İlanlar Eskisi Gibi Gerçekleşmeyecek

Kamuya 2017 yılında yapılacak kamu personeli alımları ve yayınlanacak ilanlar, bir önceki yıllara nazaran daha az gerçekleşecektir. Kamu kurumlarında yaşanacak yeni düzenlemeye ilişkin detaylar haberimizde...

2017 Yılında Kamu Personeli Alımları ve İlanlar Eskisi Gibi Gerçekleşmeyecek
14 Aralık 2016 - 23:51 - Güncelleme: 15 Aralık 2016 - 00:49
2016 yılı kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak merkezi atamalar ve açıktan alımlar için son derece önemli bir yıl olacak. FETÖ ile mücadele, hain terör örgütlerinin birçok çeşidiyle mücadele, iç ve dış güçlere karşı ülkeyi korumak, bu bağlamda da ekonomiyi güçlü tutmak ihtiyaçlarımızdan dolayı da kamuda 2017 yılı son derece tasarruflu ve her anlamda düzenin değişeceği bir hale bürünecek. 

Amaç dışı harcamada, memura kesinti var.
 Kamu kurumlarında görev yapan personeller, amaçları dışında kullandıkları; telefon, elektrik, ulaşım masrafları veya ziyaretler gibi hemen hemen tüm noktada, memur maaşlarından kesintiler yaşayacaklar. Ayrıca kamuya yapılacak alımlarda zaten aylar öncesinden " cimri davranacağız. " açıklaması yapılmış, 2017 yılının kamuda tasarruf dönemi olacağının sinyalleri verilmişti. 
Ekonomik tasarruf, alımları etkileyecek. 
Alımlar azaltılacak, kurum içi ve dışı nakiller sağlanacak. Kamuda mevcut personel sayısının artışında ciddi rakamlar olmayacak. Bir kurumda çalışan personel, ihtiyaç dahilindeyse başka kuruma nakledilerek, önce oradaki eksikliğin kapatılması sağlanacak. Buradan hareketle kamuda personel transferlerini göreceğiz. Ayrıca, özellikle açıktan yapılan alımlarda, önce zorunlu olarak nitelendirilen alanlara ve bunların önceliklerine bakılacak; daha sonrasında ise mevcuttaki personellerin naklinin mümkünlüğü ölçülecek. 
Tüm bu aşamalardan sonra kamuya yapılacak alımların ve süreçlerin etkin kontrol edilmesi gerektiğini de ifade etmek istiyoruz. 2017 yılı her anlamda daha önceki yıllara benzemeyecek bir kamu düzeninin ve personel kadrosunun ilk örneği olacak. Tercih süreci ve alımları kaçırmayınız. Kamuya yapılacak alımları sizlere daha iyi ulaştırmak ve süreçlerden etkin olarak faydalanmak adına Facebook grubu kurduk. Kaynak:www.kpsscafe.com.tr30 bin öğretmen atama branş dağılımı


Bu haber 2321 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum