2017 Şubat 30 bin öğretmen ataması yapılacak

2017 Şubat ataması ile ilgili önemli gelişme. Atama bekleyen öğretmen Kasım ayı atamalarını merak ederken AES 30 bin öğretmenin Şubat 20072de atanacağını duyurdu. Öğretmen ataması bekleyen öğretmenlerin umutla beklediği ancak sayının çok da tatmin edici olmayacağı rakamlar ile ilgili Anadolu Eğitim Sen'in açıklaması şöyle;

16 Kasım 2016 - 20:38 - Güncelleme: 16 Kasım 2016 - 20:47

Şubat 2017’de 30 Bin öğretmen Daha Sınıflarında Olacak

Her zaman öncelikle en alttakilerin, en zor durumda olanların yanında olmayı ilke edinen Anadolu Eğitim Sendikası, atanamama derdi ile yakından ilgilidir. Seçim dönemlerinde dahi gerçek ihtiyacın çok altında rakamlarla giderilmeye çalışılan öğretmen ihtiyacı, diğer zamanlarda tümden ücretli istihdamı ile geçiştirilmekte, atanmayı hak eden ama işsiz olan öğretmen sayısı giderek artmaktadır.

2017 ŞUBAR 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 


Son olarak, KPSS, EKPSS, ÖABT puanlarına rağmen bir de mülakat engeli yaşayan öğretmen adayları, kontenjanlardaki kısıtlılık yüzünden de hepten mağdur edilmiştir. Yasal zorunluluğa rağmen engelli öğretmen atamasını da gerçekleştirmeyen işverenimiz;  basın açıklamaları, eylemler ve diyalog girişimleriyle yükselen kamuoyu ilgisi karşısında sessizliğini bozdu.

Şubat 2017 Döneminde 1500 ü engelli kontenjanından olmak üzere toplam 30 bin öğretmenin atamasının yapılacağı haberini gururla paylaşıyoruz, katkımız ve desteğimiz her bir arkadaşımıza helaldir.

Bu son dakika haberine ilişkin kısa bir açıklama yapan Genel Başkanımız Cansel GÜVEN; atama bekleyenlerin ve gerçek ihtiyacın çok altında olsa dahi bir atama müjdesi vermekten mutluluk duyduklarını belirterek, “bu sayının yaz döneminde katlanarak artmasını diliyorum”  şeklinde konuştu. Bakanlık bürokratlarının dünkü komisyon toplantısında dahi ser verip sır vermediğine, umut kırıcı davrandıklarına dikkat çeken Sayın GÜVEN, alanlarda, Bakanlıkta,  Mecliste ve sosyal medyada mücadeleyi bırakmayan herkese teşekkür ettiklerini söyledi. Örgütlü mücadele içinde daha fazla kadronun, üstelik kadrolu olarak atanmasının da mümkün olduğunu belirten Sayın Cansel GÜVEN atananlarla birlikte bu mücadeleyi sürdürmeye kararlı olduklarının altını çizdi.

Anadolu Eğitim Sendikası olarak engelli-engelsiz tüm öğretmenlerimizin hak ettiği kadrolara kavuşmasını diliyor, bundan sonra da yanlarında olacağımızı ilanen duyuruyoruz.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

2017 ŞUBAR 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 
En çok öğretmen ihtiyacı olan 25 branş
Öğretmen atamasında üçlü sistem geliyor

Kasım Öğretmen Atamaları Tahmini Branş Kontenjanları
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti