2017 Özür grubu atamaları ne zaman olacak?

Ara dönem Özür Grubu atamaları ne zaman olacak? MEB, 2016 Eş Durumu-Özür Grubu atama işlemleri ne zaman gerçekleştirilecek? Milli Eğitim Bakanlığı , 2016 Özrü Grubu (Eş Durumu)- Binlerce öğretmenin beklediği 2016 eş durumu atamaları tarihi belli oldu. Özür gurubu atamaları Şubat ayında olacak mı? MEB özür grubu,sağlık,eş durumu atama ile ilgili detaylar ve eğitim haberleri sitemiz öğretmenlersitesi.com'da

15 Kasım 2016 - 10:43 - Güncelleme: 15 Kasım 2016 - 11:46

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl olduğu gibi 2016-2017 eğitim öğretim yılında da özür grubu atamalarını gerçekleştirecek. Atamalar 15 tatil içerisinde yapılacak ve takvim  yaklaşık 6 hafta içinde belli olacak.

 2016 yılı Şubat ayında ataması yapılan 30 bin öğretmen özür grubu atamalarından normalde faydalanamıyor fakat bu öğretmenlerin ve EBS'nin konu ile ilgili bakanlıktan talebi var. Bakanlık ara tatile kadar 2016 Şubat ataması öğretmenleri için çalışma yaparsa bu öğretmenler de özür grubu atamalarına başvurabilecekler.
 

 MEB'in özür grubu için geçtiğimiz yıllardaki takvimlerine baktığımızda ara tatil içerisinde başvuruların alındığı ve atamaların gerçekleştiği görülmektedir. Özür durumu atamalarında en çok eş durumu olmak üzere, sağlık özrü, güvenlik özrü gibi nedenlerden dolayı da başvuran öğretmenler bulunmaktadır.

 Özür grubu atamalarında bu yıl özellikle ihraç edilen öğretmenlerden dolayı az da olsa bir rahatlama olacağı ve öğretmenlerin daha rahat yer değiştireceği düşünülüyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılı ara dönem özür grubu takvimi yayınlandığında sitemizde bulabileceksiniz. Takvim muhtemelen 20 Ocak-6 Şubat 2017 tarihleri arasında olacak.
kaynak mebpersonel 
ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

2017 ŞUBAR 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ali akar
    1 yıl önce
    bu konu hakkında sendikaların haklarımızı savunması gerekir geçen sene yaşanılan geç atama bizleri mağdur etmemelidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti