2017 Öğretmen atamasında son durum nedir ?

Öğretmenlerin dört gözle beklediği öğretmen ataması 15 Kasım MEB Bütçe görüşmesinde görüşüldü Atama ne zaman yapılacak?Öğretmen atamalarında son durum nedir? Öğretmen ataması hangi branşlardan olacak ? Kaç öğretmen atanacak İşte haberin detayı bizi takipte kalınız..

16 Kasım 2016 - 09:10 - Güncelleme: 16 Kasım 2016 - 13:51

Öğretmen adaylarının gözü kulağı öğretmen ataması haberlerinde dün MEB bütçesi görüşmesinde öğretmen atamaları ve öğretmen ihraçları konusunda önemli kararlar alındı. MEB bütçe komisyonunda 2017 yılında kaç öğretmen ataması yapılacak ne zaman yapılacağı konusuna önemli kararlar alındı

2017 ŞUBAT 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

.Eğitim Fakültesini bitiren milyonlarca çiçeği burnunda öğretmen adaylarının bir nebze yüzü güldü.

AK PARTİ Kırşehir Millet Vekili Mikail Aslan sosyal paylaşım sitesinden öğretmen ataması ile müjdeyi verdi.Ancak hangi branşdan hangi öğretmenler ne kadar atanacak henüz açıklanmadı . FETÖ darbe girişimi nedeni ile görevinden binlerce öğretmen ihraç edildi .

Eğitime öğretmen açığı ile başlayan 2016.2017 eğitim öğretim yılına öğretmen açığı ne zaman kapanacak bu da merak konusu .Öğretmen atamasını Kasım ayında açığa alınan öğretmenlerin yerine atama yapılacağı söylentileri de fos çıktı. İlk atamalar ne zaman olacak hangi tarihte olacak buda netleşmedi.

Öğretmenlerin her gün FETÖ darbe  suçu ile tutuklanmalarını Bakan İsmet Yılmaz açıklama yaptı . İhraçların ve tutuklamaların doğru olduğunu yüzde 1'lik bir hata yaptıklarını ve haksız yere tutuklanan kişilerinde görevine iade edeceği açıklamaları yapan Yılmaz ihraçların devam edeceğinin sinyalini verdi . 

"2017'de 60 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak" Meclis MEB Bütçe komisyon görüşmelerinden son dakikada atama bekleyen öğretmenlere müjde geldi 2017 bütçe görüşmeleri komisyonda devam ederken Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan sosyal medya paylaşım sitesi twitter adresi üzerinden  açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Milkail Arslan: "milii egitim bakanlıgı butçesini gorüşüyoruz. önumuzdeki yıl 60 000 atanamayan ögretmenler için kadro talebinde bulunduk." dedi

ÖĞRETMENLERSİTESİ.COM ÖZEL HABER

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

2017 ŞUBAR 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya çıkardı
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya...
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok Sayıda Yaralı Var
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok...