2017 Atamalarında ne kadar öğretmen atanacak?

2017 Öğretmen Atamaları İçin Sayılar Belli Oluyor.2017 Öğretmen Atamaları İçin Sayılar Belli Oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2017 bütçe komisyon görüşmeleri yarın yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı 2017 bütçesi plan ve bütçe komisyonunda değerlendirmeye alınacak.

14 Kasım 2016 - 23:31

2017 bütçe görüşmelerinde en çok merak edilen konulardan biri, bakanlığın 2017 yılında yapacağı öğretmen atamaları. 2017 yılında ne kadar öğretmen atamaları yapılacağı ve Kasım ayında ek bir öğretmen alımı yapılıp yapılmayacağı yarın netlik kazanacak.  MEB bütçesi görüşmelerini takip edip anlık haberleri siz öğretmen adaylarımıza duyurmaya çalışacağız.

2017 yılı Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde; Öğretmen atamaları, temel eğitim sistemi kademeleri, okul öncesi eğitime ayrılacak bütçe, Fatih projesine ayrılacak bütçe, öğretmenlerin özlük hakları ve maaşları masaya yatırılacak.

2017 yılı meclis meb bütçesi görüşmelerini en çok atama bekleyen öğretmen adayları merakla takip edecek. Zira 2017 yılında bakanlığın alacağı sözleşmeli öğretmen atama sayısı da meclis meb bütçe görüşmelerinde belli olacağı iddia ediliyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın bakanlığın 2017 planlamaları hakkında milletvekillerini bilgilendirmesi bekleniyor.

Diğer yandan 2017  bütçesi görüşmelerinde Kasım ayında atama bekleyen öğretmen adaylarının taleplerinin masaya yatırılması ve karara bağlanacağı tahmin ediliyor. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanı Sn. İsmet Yılmaz 2 Eylül'de "Yeni öğretmen atamaları için Maliye Bakanlığı'ndan izin istedik"  demişti. O günden bu yana yeni öğretmen atamaları için herhangi bir adımın atılmaması atama bekleyen öğretmen adaylarını tedirgin ediyor. Atama bekleyen öğretmen adayları Kasım ayında 50 bin atama talep ediyor.

"2016 KASIM'DA 30 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI YAPILABİLİR"

 "Kasım'da 30 Bin Öğretmen Atamaları Yapılacak". Kasım ayında 30 bin daha öğretmen atamaları yapılması gündeme geldi.Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, FETÖ ile ilişkisi tespit edilen öğretmenlerin ihraç edilmesi sebebiyle ek 15 bin daha öğretmen atamaları yapılacağını, bunun için maliye bakanlığından izin alınacağını duyurdu.  Bu atamaların ne zaman yapılacağı ile ilgili bakanlığın önümüzdeki günlerde net bir açıklama yapması bekleniyor.

. Milli Eğitim Bakanlığı'nın FETÖ ve PKK ile ilişkisi tespit edilenlerin yerine  yeni öğretmen atamaları yapacağı tahmin ediliyor. 15 bin ek öğretmen alımına, 15 bin öğretmen alımı daha yapılması gündeme geldi. Son durumda Kasım ayında 30 bin öğretmen atamaları daha yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu konunun netlik kazanması ise, meclis bütçe görüşmelerinde açıklığa kavuşacak. kaynak mebpersonel 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı