2016 Ağustos Öğretmen Atama ve Kadroları Belli Oluyor

Öğretmen atamaları ile ilgili sorular gündemdeki sıcaklığını korurken atama bekleyen öğretmenler Şubat ataması ile atanamayınca Ağustos 2016 atamaları için ümitlenmeye başladı. Peki 2016 Ağustos öğretmen ataması yapılaca

27 Şubat 2016 - 23:40

Öğretmen atamaları ile ilgili sorular gündemdeki sıcaklığını korurken atama bekleyen öğretmenler Şubat ataması ile atanamayınca Ağustos 2016 atamaları için ümitlenmeye başladı. Peki 2016 Ağustos öğretmen ataması yapılacak mı? Atama yapılacaksa kaç öğretmen atanacak? Öğretmen atama kadroları ne zaman belli olacak? Haberimizde...

Ağustos ayında öğretmen ataması yapılmayacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından söylenmişti. ancak bu söylemlere rağmen atama bekleyen öğretmenler 2016 Ağustos öğretmen atamalarının yapılacağı yönündeki ümitlerini korumaya devam ediyor.

SEVİMLİ ÖĞRENCİ VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

2016 Şubat ataması ile alınan 30 bin öğretmen arasına giremeyen öğretmenler 2016 Ağustos ayında atama bekliyor. Peki atama olup olmayacağı ne zaman belli olacak.

4 Mart 2016 kritik tarih

TBMM'de görüşülmeye başlayan bütçe ile MEB bütçesinin görüşülme tarihi Ağustos atamalarında öğretmenler için kadro ayrılıp ayrılmayacağının belli olması açısından önem kazandı.

Milli Eğitim bakanlığı Bütçesi 4 Mart 2016 tarihinde görüşülecek. Bu tarihte başlayacak olan görüşmelerde 2016 Ağustos öğretmen atama kadrolarının da netlik kazanması bekleniyor. Büyük ihtimalle Ağustos öğretmen atamalarının yapılıp yapılmayacağı, yapılacaksa kaç bin öğretmen alınacağı karara bağlanacak.

www.ogretmenlersitesi.com özel haber

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SİTEYE ÜYE OL BİLGİ ÖDEV ŞİİR VB. PAYLAŞ, SOHBET ET

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
2 yeni KHK daha geliyor
2 yeni KHK daha geliyor