20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması İçin Tören Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün açıklanan 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin olarak bakanlıkta tören düzenlendi.

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması İçin Tören Düzenlendi
09 Ağustos 2019 - 10:54

Milli Eğitim Bakanlığı'nda düzenlenen törende bir konuşma yapan Ziya Selçuk, her öğretmenin MEB'in değerli ve özel bir mensubu, saygın bir bireyi olduğunu belirtti. Öğretmenliğin ateşten bir gömlek olmanın ötesinde ateşten bir kaftan olduğu tanımlamasını yapan Bakan Selçuk, öğretmenliğin bir geçim vasıtası olmadığını vurguladı.

Sözleşmeli öğretmen atamalarına ilişkin bilgiler veren Bakan Selçuk, 92 alanda ve 79 ilde gerçekleştirilen atamaların %18'inin İstanbul'da 3.658 kontenjan ile yapıldığını söyledi. Ataması yapılan öğretmenlere başarılar dileyen Ziya Selçuk, onların heyecanlarını kaybetmedikleri takdirde bayrağımızı çok daha yükseklere taşıyacağımızı ifade etti.

Sözleşmeli öğretmen atamaları ile ilgili düzenlenen törende bir konuşma yapan MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ise, Türkiye genelindeki öğretmen doluluk oranının %89'dan %92'ye çıkacağını ve toplam öğretmen sayısının da yaklaşık 924 bin olduğunu söyledi. Aydoğdu son olarak, sözleşmeli öğretmenlerin 2 Eylül 2019 tarihi itibariyle okullarda görevlerine başlayacaklarını kaydetti.

Bu haber 561 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort