20 bin öğretmen ne zaman atanacak? 2017 Şubat öğretmen ataması tarihi

20 bin öğretmen ne zaman atanacak? 2017 Şubat öğretmen ataması tarihi. Şubat ayında öğretmen ataması, alımı yapılacak mı? MEB'den açıklama geldi mi? Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen atamalarına/alımlarına ilişkin son dakika açıklamasında bulunarak 20 bin öğretmen alımı yapılacağını duyurdu. Bakan alımlarla ilgili duyurunun önümüzdeki hafta yapılacağını belirtti.

09 Şubat 2017 - 19:46 - Güncelleme: 09 Şubat 2017 - 20:07

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz son dakika açıklamasında 20 bin öğretmen alımı yapılacağını açıkladı. Şubat ayı öğretmen atanması olacak mı sorusunun yanıtı da İsmet Yılmaz'ın açıklamasından hareketle önümüzdeki hafta belli olacak. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız dedi. Öğretmen ihtiyacı ise Kasım 2016 verilerine göre, ülke genelindeki mevcut öğretmen sayısının 832 bin 26, net öğretmen ihtiyacının ise 96 bin 68 olarak belirlenmişti. 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

ŞUBAT AYINDA ATAMA OLACAK MI?

Şubat ayı öğretmen atanması olacak mı sorusunun yanıtı da İsmet Yılmaz'ın açıklamasından hareketle önümüzdeki hafta belli olacak. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun." dedi. Geçtiğimiz ay Şubat ayı öğretmen atamalarıyla ilgili soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, atamalar için ortak bir çalışma yapacaklarını bildirmiş, Başbakanlık, Maliye Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ortak çalışmasıyla sonucun ortaya çıkartılacağını ifade etmişti. 

ÖĞRETMEN ATAMASI RESMİ DUYURU HAFTAYA

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz yaptığı açıklamalarda; "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun." dedi. Ayrıca Bakan Yılmaz yaptıkları çalışmalarla beraber öğretmen açıklarını kapatacaklarını ifade etti.

KASIM İTİBARİYLE ATAMA İHTİYACI: 96 BİN ÖĞRETMEN

Geçtiğimiz aylarda MHP Ankara Milletvekili Zühal Topcu'nun yazılı soru önergesini yanıtlayan Yılmaz, öğretmen ihtiyacının öncelikle kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerle karşılandığını belirtti.     

Öğretmen ihtiyacının bu kapsamda karşılanamadığı eğitim kurumları için valiliklerce ilgili mevzuat çerçevesinde ve öncelikle öğretmen olma şartlarını taşıyanlar arasından ders ücreti karşılığında öğretmen görevlendirmesi yapıldığını anlatan Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı’nca Ekim 2016 sözleşmeli öğretmen atama döneminde; sözleşmeli öğretmenliğe 14 bin 873, dershanelerle etüt eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim personelinin sözleşmeli öğretmen olarak atanması kapsamında ise 3 bin 633 olmak üzere toplam 18 bin 506 sözleşmeli öğretmen atandığını belirtti.     

Yılmaz, Kasım 2016 verilerine göre, ülke genelindeki mevcut öğretmen sayısının 832 bin 26, net öğretmen ihtiyacının ise 96 bin 68 olduğunu söyledi.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI

20 bin öğretmen atama branş dağılımı (Tahmini)
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu