20 Bin öğretmen atamasında en çok kontenjan olan iller

Atama bekleyen binlerce öğretmenin gözü kulağı MEB'den gelecek atama haberlerinde . MEB Bakanı İsmet Yılmaz atama bekleyen öğretmen adaylarının tüm merak ettiği sorulara cevap verdi. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için sözlü mülakatlar başladı. Mülakatların sonuçlandırılmasından sonra sözlü mülakat sonuçlarına göre öğretmen atamaları yapılacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında en çok atamanın gerçekleşeceği illeri belirtti.

20 Bin öğretmen atamasında en çok kontenjan olan iller
05 Nisan 2017 - 22:35

İsmet Yılmaz öğretmen atamasında en çok kontenjan verilecek illeri açıkladı
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, bir dizi temaslarda bulunmak için Gaziantep’te öğretmenlerle ve eğitimcilerle bir araya geldi. Bakan İsmet Yılmaz basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında en çok atamanın Şanlıurfa ve Gaziantep illerine yapılacağını duyurdu. Bir önceki öğretmen atamasında en çok atama yapılacak illerin Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden seçildiğini ifade eden Bakan İsmet Yılmaz, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasında da bu bölgelerde yer alan illerin öncelikli olduğunu belirtti.

EN ÇOK ATAMA ŞANLIURFA VE GAZİANTEP İLLERİNE YAPILACAK

Gaziantep’in eğitim durumu ile ilgili açıklamalar yapan Yılmaz, şehrin toplam nüfusunun 2 milyon olduğunu, öğrenci sayısının ise 600 bine yakın olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı, kentte her 4 kişiden 1 kişinin MEB personel camiasına mensup olduğunu açıkladı. Gaziantep’te eğitim alanında yatırımların ve desteğin tüm hızıyla sürdüğüne işaret eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Partinin iktidara geldikten sonraki süreçte değişimi sayısal verilerle açıkladı.

Gaziantep’te 2002 yılında derslik sayısının 6 bin, öğretmen sayısının 10 bin, sınıflardaki ortalama öğrenci sayısının 58 olduğunu belirten Bakan Yılmaz, 2017 yılında derslik sayısının 20 bine yaklaştığını, öğretmen sayısının 27 bine ulaştığını, sınıflardaki öğrenci sayılarının 26’ya kadar düştüğünü açıkladı.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için illere ayrılan kontenjanlarda en çok payın önceki atamalarda olduğu gibi Doğu ve Güneydoğu bölgesine ayrıldığını ifade eden Milli Eğitim Bakanı, bu iller arasında ise en çok öğretmenin Şanlıurfa ve Gaziantep’e atanacağını belirtti.
kaynak...öğretmenleriçin 

Bu haber 1516 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort