İl Müdüründen okul öncesine ücretsiz yemek açıklaması İl Müdüründen okul öncesine ücretsiz yemek açıklaması

2022 sözleşmeli öğretmen atama tercih işlemleri başvuru ekranı açıldı. 20 bin sözleşmeli öğretmen atama kapsamında öğretmenlik için başvuru yapan ve mülakattan aldığı puanla tercih hakkı kazzanan öğretmenler, açılan başvuru ekranında okul/kurum tercihi yapabilecekleri. Atanacak öğretmenler şimdi de Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi'ni merak ediyor. Peki öğremtenler hangi okulları tercih edebileceklerinin belli olacağı tercih edilebilecek okulların listesi açıklandı mı? İşte detaylar:

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında başvuru yapan öğretmenlere tercih işlemleri ekranını açtı. Öğretmenler sözleşmeli öğretmenlik için başvurularını yapacaklar. 

ATAMA PUANINA GÖRE OKUL TERCİH EDECEKLER

20 bin sözleşmeli öğremten atamasına başvuran öğretmenler ldıkları puana göre okul ve kurum tercihi yapacaklar. Atamalar tercih edilen okul/kuruma oluşan talepler neticesinde ortaya çıkan puan üstünlüğüne göre yapılacak. Tercih edilen okullara en yüksek puanlı öğretmenden başlanarak yerleştirme yapılacak.
Puan üstünlüğüne göre ataması yapılan öğremtenlerin atama sonuçları 1 Eylül 2022 günü açıklanacak. Bu tarihte atama başvurusu yapan öğretmenler, tercih ettikleri okullardan hangisine yerleştiklerini görebilecekler.

Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi

Milli eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen atamaları için başvuru yapacak öğretmenlerin tercih edebileceği okulların listesini açıklayacak
20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi'nin önümüzdeki saatlerde Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce açıklanması bekleniyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapıldığı an açıklama sitemizde yer alacaktır.

TERCİH İŞLEMLERİ İİN BU LİNKE GİREBİLİRSİNİZ... https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-sozlesmeli-ogretmenlik-atama-tercihi
Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih Edilebilecek Okullar Listesi (yayınlandığı an link aktif olacaktır)