20 Bin atama son dakika açıklaması

Öğretmen adaylarının dört gözle beklediği 20 bin atama branş dağılımı ve atama tarihi oldu Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz önümüzdeki hafta açıklayacağını söylemişti ancak 10 gün geçmesine rağmen tam net olarak atama tarihi açıklamadı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Şubat ayında 20 bin öğretmen atamasının yapılacağını açıklamıştı. Öğretmen adayları ise 20 bin öğretmen ataması için branş ve kontenjan dağılımını sabırsızlıkla bekliyorlar.haberin detayı ve eğitim haberlerini yakından takip etmek için bizden ayrılmayınız

16 Şubat 2017 - 18:58

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen adaylarının merakla beklediği atama haberini geçtiğimiz hafta açıkladı. Bakan İsmet Yılmaz öğretmen adaylarına atama haberini verirken yaptığı açıklamasında "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız.

Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun." ifadelerine yer verdi.


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan 20 Bin öğretmen ataması için, adaylar detayları merakla bekliyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın 20 Bin öğretmen ataması açıklaması sonrası, bu hafta içi tüm detayların belli olması bekleniliyor. Sosyal medya ve haber kaynaklarının gündemine oturan bu konu merakla bekleniliyor.

Hangi Branştan Kaç Öğretmen Alımı Olur?

Bazı haber kaynakları bu konuda tahmin belirten sayılar verse de, bölümlere göre alımı yapılacak net sayıların bilinebilmesi için, MEB tarafından yapılacak açıklama bekleniliyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Başbakanımız, Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta (yani bu hafta) duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun" demişti.

Geçtiğimiz Yıllarda Alımlarda Branşlar Nasıl Dağılmıştı?

2016 yılı Ekim ayında yapılan atamalarda 4157 kadro ile Sınıf Öğretmenlerine verilmişti. İkinci olarak İngilizce branşına 3934 kadro verilmiş, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşına 3789 kadro verilmişti. Sonrasında ise sıralama İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Türkçe, Özel Eğitim, Fen ve Teknoloji, Rehberlik, Matematik, Beden Eğitimi, Biyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı olarak sıralanmıştı.

2015 yılı Eylül ayında yapılan atamalarda ise, Sınıf öğretmenliği yine en fazla alım yapılan branş olmuş, sonrasında ise İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İlköğretim Matematik, Okul Öncesi gelmişti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
"Hasta Olmamızın Sebebi Soğuk İçecekler ya da Soğuk Ortamlar...