erkek protez saçthemeforest temaları

2.865 Okulda 350 Bin Öğrencinin Başarı Durumları İzlendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

2.865 Okulda 350 Bin Öğrencinin Başarı Durumları İzlendi
26 Nisan 2019 - 13:25 - Güncelleme: 26 Nisan 2019 - 13:28

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri ile ilgili olarak gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin bilgiler paylaşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, MEB olarak 2019 Nisan ayında 81 il genelinde 4, 7 ve 10. sınıf düzeyinde Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde gerçekleştirilen başarı izleme araştırması hakkında konuştu. Yapılan araştırma 2.865 okulda ve yaklaşık 350 bin öğrenci ile gerçekleştirildi.

İlk İzleme Çalışması Sonuçlandı

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında belirlenecek olan sınıf düzeylerinde herhangi bir not değerlendirmesi olmaksızın “Öğrenci Başarı İzleme Araştırması” yapılmasını hedeflediklerini belirten Bakan Selçuk, taahhüt ettikleri gibi araştırmanın tamamlandığını ve ilk izleme çalışmasının sonuçlandığını söyledi. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan araştırma için aylardır yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Araştırma kapsamında illerde bulunan ölçme değerlendirme merkezlerinde bu araştırmaya ilişkin olarak eğitimler düzenlendiğini söyleyen Bakan Selçuk, soruların hazırlanması aşamasında 81 il ile ortak çalışmalar yürütüldüğünü kaydetti. Soruların pilot uygulamalarının gerçekleştirildiğini aktaran Bakan Selçuk, araştırma kapsamında öğrencilere açık uçlu sorular da yöneltildiğini vurguladı.

Okullara Yönelik İyileştirici Tedbirler Alınacak

81 ilde gerçekleştirilen araştırmanın 2.865 okulda ve yaklaşık 350 bin öğrenciyi kapsayacak şekilde gerçekleştirildiğini ifade eden Bakan Selçuk, ilk defa yapılan araştırmanın sonuçları ile ilgili ayrıntılı raporların hazırlanacağını ve elde edilen bulgulara göre okullara yönelik iyileştirici tedbirler alacaklarını sözlerine ekledi.

Bu haber 900 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort