1.Sınıf okula başlama yaşı hesaplama ekranı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1.Sınıf Okula Başlama Yaşı Tablosu.

24 Haziran 2017 - 12:01 - Güncelleme: 24 Haziran 2017 - 12:09

1.sınıf okula başlama yaşı hesaplama

Okul öncesi ve ilköğretim kurumları yönetmeliğine göre;

Okul öncesi eğitim kurumlarında okula kayıt:

a) Anaokulu ve uygulama sınıflarına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 36 ayını tamamlayan ve 66 ayını doldurmayan çocukların kaydı yapılır.
b) Ana sınıflarına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 48 ayını dolduran ve 66 ayını doldurmayan çocuklar kaydedilir. Ancak bir grup oluşturabilecek kadar çocuk bulunmayan okullarda 36-47 ay arası çocuklar da ana sınıfına kaydedilebilir.

c) 67, 68 ve 69 aylık olup da velisinin yazılı talebi veya sağlık raporu doğrultusunda ilkokula kaydı bir yıl ertelenen çocuklar okul öncesi eğitim kurumlarına öncelikle kaydedilir.

İlkokula kayıt:

a) İlkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 66 ayını dolduran çocukların kaydı yapılır. Gelişim yönünden ilkokula hazır olduğu anlaşılan 60-66 ay arası çocuklardan, velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul birinci sınıfa kaydedilir.

b) Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 66, 67 ve 68 aylık olanları velisinin vereceği dilekçe; 69, 70 ve 71 aylık olanları ise ilkokula başlamaya hazır olmadıklarını belgeleyen sağlık raporu ile okul öncesi eğitime yönlendirebilir veya kayıtlarını bir yıl erteleyebilir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz okula başlama yaşı hesaplama sayfası ile çocuğunuzun 2015-2016 eğitim öğretim yılı itibarıyla  okula başlayıp başlamayacağını hesaplayabilirsiniz.
Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1.Sınıf Okula Başlama Yaşı Tablosu hazırladı.

Çocuklarının kaç aylıkken okula başlayacağı ile ilgili tereddüt yaşayan velilerin oldukça işine yarayacak olan tablo şu şekilde;

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı