17 Nisan İdari Tatilde Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenir Mi

16 Nisan referandumunun ardından İdari tatil ilan edilen 17 Nisan'da öğretmenler ve öğrenciler okula gitmeyecek. peki öğretmenler okula gitmediği gün için ek ders ücreti alacaklar mı? Öğretmenlere ekders ödenecek mi? Detaylar haberimizde...

07 Nisan 2017 - 21:21

16 Nisan'da yapılacak olan referandum nedeni ile okullarda oy kullanılacak. Okulların eğitim öğretime hazırlanması ve seçimde görev alan öğretmenlerin dinlenmeleri için de seçimden sonraki gün tatil ilan edildi. İdari tatil ilan edilen 17 Nisan'da öğretmenler ve öğrenciler okula gitmeyecek. Dolayısı ile de okullarda ders yapılmayacak. Öğretmenlerin merak ettiği konu ise bu gün için ek ders ödemesi yapılıp yapılmayacağı. KOnuya ilişkin mevzuat şöyle:
"Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller 
Madde 2- (1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar."
Mevzuata bakıldığında 17 Nisan günü için idari tatil ilan edilmesi nedeni ile tüm öğretmenlere ve idarecilere ek ders ücreti ödemesi yapılacaktır.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları