15'ten fazla öğretmen tutuklandı, onlarca öğretmen adliyeye sevk edildi (İl il)

Fetö operasyonları kapsamında çok sayıda öğretmene tutuklama ve adliyeye sevk işlem yapıldı. Ülke genelinde hakkında işlem yapılan öğretmenlerle ilgili geelişmeler haberimizde.

15'ten fazla öğretmen tutuklandı, onlarca öğretmen adliyeye sevk edildi (İl il)

Fetö operasyonları kapsamında çok sayıda öğretmene tutuklama ve adliyeye sevk işlem yapıldı. Ülke genelinde hakkında işlem yapılan öğretmenlerle ilgili geelişmeler haberimizde.

15'ten fazla öğretmen tutuklandı, onlarca öğretmen adliyeye sevk edildi (İl il)
01 Eylül 2016 - 22:20

Fetö operasyonları kapsamında çok sayıda öğretmene tutuklama ve adliyeye sevk işlem yapıldı. Ülke genelinde hakkında işlem yapılan öğretmenlerle ilgili geelişmeler haberimizde.

Detayları sayfamızda bulabilirsiniz...

HAKKINDA İŞLEM YAPILAN ÖĞRETMENLER

Konya'da adliyeye sevk edilen 9 öğretmen tutuklandı
Konya'nın Ereğli ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 16 öğretmenden 9'u tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Ereğli'de gözaltına alınan 16 öğretmenin, emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen 16 öğretmenden 5'i savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Mahkemeye çıkarılan 11 zanlıdan 9'u tutuklandı, 2'si adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

 

Sakarya'da 3'ü öğretmen 6 kamu görevlisi tutuklandı
Sakarya'da sürdürülen soruşturma kapsamında, bir emniyet müdürü, bir komiser yardımcısı, bir veteriner ile 3 öğretmen tutuklandı.
Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, 6 kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi (TEM) ekiplerince gözaltına alınarak, adliyeye sevk edilen 3 emniyet mensubu, 5 öğretmen, 1 veteriner, 1 gazete dağıtıcısının savcılık sorguları tamamlandı.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan şüphelilerden eski Sakarya Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Halil İbrahim Keskin, komiser yardımcısı Y.E, veteriner T.Ö ile öğretmenler A.A, G.K. ve S.A tutuklandı.

Polis memuru M,K, öğretmenler E.T, M.K ile gazete dağıtıcısı M.D. ise adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan, Emniyet Müdürü Keskin, daha önce polise yönelik operasyonda gözaltına alınmış, adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla serbest bırakılmıştı.

 

Muğla'da öğretmen ve gümrük memuru tutuklandı
Muğla'nın Fethiye ilçesinde gözaltına alınan 5 zanlıdan 3'ü tutuklandı.
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Fethiye ilçesinde gözaltına alınan 5 zanlıdan 3'ü tutuklandı.

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, "terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla gözaltına alınan ve aralarında kadınların da bulunduğu zanlıların emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan öğretmen, adliye personeli ve gümrük memuru oldukları öğrenilen A. K. (32), M. S. (32) ve K. G. (32) çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. İki kadın zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Konya'nın Akşehir İlçe Emniyet Müdürü ile 2 öğretmen tutuklandı
Soruşturma kapsamında açığa alınan Konya'nın Akşehir İlçe Emniyet Müdürü ile 2 öğretmen tutuklandı.
Konya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, daha önce açığa alınan Akşehir İlçe Emniyet Müdürü ile 2 öğretmen tutuklandı.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, daha önce açığa alındıktan sonra gözaltına alınan Akşehir İlçe Emniyet Müdürü Erkan Çelik ile öğretmenler Osman Tarhan ve Muhammet Yaşar'ın, polisteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen İlçe Emniyet Müdürü Çelik ile öğretmenler Tarhan ve Yaşar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

 

Edirne'de FETÖ'den 8 öğretmen adliyeye sevk edildi
Edirne'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 30 öğretmenden 8'i daha adliyeye sevk edildi.
Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan öğretmenlerden bazılarının emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilen 8 zanlı, daha sonra adliyeye gönderildi. Gözaltında bulunan 14 öğretmenin emniyette işlemleri sürüyor.

Bu arada dün adliyeye sevk edilen 8 öğretmenden 5'i savcılıktaki işlemlerinin ardından, 3'ü ise nöbetçi sulh ceza hakimliğince serbest bırakılmıştı.

 

Sakarya'da 3'ü öğretmen 6 kişi adliyeye sevk edildi
Sakarya'da gözaltına alınan 3 öğretmen, 2 emniyet mensubu ve 1 öğrenci adliyeye sevk edildi.
Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2'si emniyet personeli 6 kişi adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi (TEM) ekiplerince gözaltına alınan 6 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Başka bir ilde görevliyken açığa alınan 4. sınıf Emniyet Müdürü E.P, emekli polis M.G, öğretmenler F.K, H.S, O.O. ile öğrenci K.R.B, sağlık kontrolünden geçirilmelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerin adliyedeki sorguları sürüyor.

 

4 ilde aralarında öğretmenlerinde olduğu 20 kişi gözaltında
Rize, Artvin, Erzurum ve Trabzon'da düzenlenen operasyonda, haklarında gözaltı kararı bulunan 46 kişiden 20'si yakalandı.
Rize merkezli 4 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda, haklarında gözaltı kararı bulunan 46 şüpheliden 20'si yakalandı.

Rize Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma çerçevesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Terörle Mücadele Şube müdürlüklerine bağlı ekiplerce bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Rize'nin yanı sıra Artvin, Erzurum ve Trabzon'da gerçekleştirilen operasyonda, daha önce açığa alınan ve haklarında gözaltı kararı verilen milli eğitim çalışanı ile öğretmenlerin de bulunduğu 46 kişiden 20'si yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheliler, adreslerinde yapılan aramanın ardından İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Soruşturma kapsamında 26 kişinin aranmasına ise devam ediliyor.

HAKKINDA İŞLEM YAPILAN SAĞLIKÇILAR

Amasya'da sağlık çalışanı ve iş adamı 10 kişi gözaltına alındı
Amasya'nın Merzifon ilçesinde sağlık çalışanları ve iş adamlarının aralarında olduğu 10 şüpheli gözaltına alındı.
Amasya'nın Merzifon ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında 10 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Amasya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sağlık çalışanları ve iş adamlarının aralarında olduğu 10 şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Gözaltına alınan şüpheliler, Merzifon Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde arama yapıldı.

 

Şanlıurfa'da aralarında doktorların olduğu 22 kişi tutuklandı
Şanlıurfa'da FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, örgüte üye oldukları ve finans sağladıkları iddiasıyla aralarında iş adamları ile doktorların da bulunduğu 22 kişi tutuklandı.
anlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 32 kişiden 22'si tutuklandı.

Alınan bilgiye göre İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, örgüte üye oldukları ve finans sağladıkları iddiasıyla aralarında iş adamları ile doktorların da bulunduğu 32 kişiyi gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerin ardından şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi.

Nöbetçi mahkemeye çıkarılan zanlılardan 22'si tutuklandı, 10 kişi ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

 

HAKLARINDA İŞLEM YAPILAN EMNİYET MENSUPLARI

Kayseri'de 42 polis hakkında gözaltı kararı çıkarıldı
Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 42 polis için operasyon başlatıldı.
Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında daha önce açığa alınan aralarında rütbelilerin de bulunduğu 42 polisin "Bylock" isimli program kullanıcısı oldukları tespit edildi.

Haklarında gözaltı kararı verilen zanlıların yakalanması için 100 polisin katılımıyla operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan polisler, sağlık kontrolü için Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilmeye başlandı.

 

Kocaeli'de 24 polis tutuklandı
Kocaeli'de adliyeye sevk edilen 25 emniyet mensubundan 24'ü tutuklandı.
Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 25 emniyet mensubundan 24'ü tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Kocaeli Emniyet Müdürlüğünün çeşitli birimlerinde görevli polis memuru, komiser ve başkomiserlerin aralarında bulunduğu 25 şüpheliden 24'u tutuklandı, 1'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Zanlılardan bazılarının, kentte aralarında bürokrat, siyasetçi ve medya çalışanlarının da bulunduğu 63 kişiyi "usulsüz dinledikleri" iddiasıyla tutuksuz yargılandıkları öğrenildi.

 

Kayseri'de 42 polis hakkında gözaltı kararı çıkarıldı
Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 42 polis için operasyon başlatıldı.
Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında daha önce açığa alınan aralarında rütbelilerin de bulunduğu 42 polisin "Bylock" isimli program kullanıcısı oldukları tespit edildi.

Haklarında gözaltı kararı verilen zanlıların yakalanması için 100 polisin katılımıyla operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan polisler, sağlık kontrolü için Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilmeye başlandı.

 

Ardahan'da 14 polis FETÖ'den tutuklandı
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Ardahan'da gözaltına alınan 14 emniyet mensubundan, 13'ü tutuklandı.
Ardahan'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 14 emniyet mensubundan, 13'ü tutuklandı.

Ardahan'da FETÖ darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında aralarında 4. sınıf emniyet müdürünün de bulunduğu 14 polis memuru gözaltına alındı.

Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan polisler, adliyeye sevk edildi.

"FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan" ifadeleri alınan bir 4. sınıf emniyet müdürü, 4 komiser, 4 komiser yardımcısı, 1 başkomiser ile 3 polis memuru olmak üzere, 13 emniyet mensubu tutuklandı.

Bir komiser yardımcısı ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
 

 

Bitlis'te FETÖ'den gözaltına alınan başkomiser tutuklandı
17-25 Aralık sürecinde dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve oğullarının ofisinde arama yapıldığı sırada lahmacun siparişi verirken görüntüleri sosyal medyaya yansıyan Başkomiser Recep Can, görev yaptığı Bitlis'in Hizan ilçesinde yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı.
17-25 Aralık sürecinde dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve oğullarının ofisinde arama yapıldığı sırada lahmacun siparişi verirken görüntüleri sosyal medyaya yansıyan, o dönem "komiser" olarak görev yapan Recep Can, halen bulunduğu Bitlis'in Hizan ilçesinde yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Emniyetteki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli Can, savcılık sorgusu sonrası tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Şüpheli Recep Can, mahkemedeki sorgunun ardından "terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklandı.

Başkomiser Can hakkında daha önce de "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yasa dışı dinleme, resmi belgede sahtecilik, askeri casusluk, devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme" suçlarından soruşturma yürütülmüştü.

 

Denizli'de 26 emniyet personelinden 18'i tutuklandı
Denizli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında aralarında şube müdürü ve amirlerin de bulunduğu 18 emniyet personeli tutuklandı.
Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin geçen hafta düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 26 emniyet personeli, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Hakim karşısına çıkartılan şüphelilerden 18'i tutuklanırken 8'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Şüphelilerin telefonlarında FETÖ/PDY mensuplarının kendi aralarında iletişimi sağlamak amacıyla kullandığı "ByLock" programının kurulu olduğu belirtildi.

 

Batman'da FETÖ'den 10 polis memuru gözaltına alındı.
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi soruşturması kapsamında açığa çıkarılan 10 polis memuru gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde açığa alınan 10 emniyet personeli, haklarında verilen gözaltı kararının ardından adreslerinde yapılan aramada yakalandı.

Gözaltına alınan bu 10 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 

Karabük'te emniyet mensupları dahil 11 kişi gözaltına alındı.
Karabük'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, 11 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili yürüttüğü soruşturma doğrultusunda operasyon düzenledi.

Operasyonda komiser yardımcısı M.Ç, polis memuru C.S, esnaflar R.A, A.Y, A.D, K.K, M.Ü ve M.Ö, öğretmen Y.A, özel yurt sorumlusu R.K ve özel dershane idarecisi A.Y. gözaltına alındı.

Zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.

 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum