15 Temmuz'un ağır öğretmen bilançosu

15 Temmuz darbesinden sonra ne kadar öğretmen açığa alındı. Kaç öğretmen ihraç oldu MEB bakanı İsmet Yılmaz ihraç ve açıkta bekleyen öğretmenlerin sayısını açıkladı.

11 Şubat 2017 - 13:06

MEB Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklamalarına göre, açıkta bekleyen öğretmen sayısı 7 bin 210 öğretmen. Açıkta bekleyen öğretmenlerin durumları ne olacak?

İsmet Yılmaz'ın yaptığı açıklamada, haklarında çeşitli sebeplerle soruşturma açılan ve açığa alınan 33 bin 65 personelin kamudaki görevlerinden ihraç edildiğini ve 7 bin 210 personelin ise açıkta beklediğini açıkladı.

Açığa alınan öğretmenlerin son durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Bakan Yılmaz, açığa alınan öğretmenlerle ilgili henüz soruşturmaların tamamlanmadığını belirtti.

Bakan Yılmaz; incelemelerin devam ettiğini, öğretmenler hakkında savcılıklar ve istihbat birimleri tarafından bilgilerin geldiğini aktardı. Gelen bilgilerle ilgili değerlendirme çalışmalarının sürdürüldüğünü aktaran İsmet Yılmaz, açıkta bekleyen 7 bin 210 öğretmen ve personelle ilgili bilgilerin henüz kesinleşmediğini vurguladı.kaynak öğretmenlerdiyarı 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zİyaretçi
    9 ay önce
    Öğretmenlerimizi istiyoruz o kadar kötü öğretmenler varken hak etmeyen öğretmenleri açığa almanız üzücü onun yerine bizi okuldan bezdiren öğretmenleri alın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
"Hasta Olmamızın Sebebi Soğuk İçecekler ya da Soğuk Ortamlar...