15 Temmuz anlaşılmadan yeni Türkiye anlkaşılmaz

Eğitim Bir-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, Akören KYK yurdunda öğrencilerle bir araya gelerek, hain darbe girişiminden ve referandum sisteminden bahsederek, "15 Temmuz anlaşılmadan yeni Türkiye anlaşılmaz.

10 Nisan 2017 - 09:51

15 Temmuz anlaşılmadan yeni Türkiye anlaşılamaz!

Eğitimciler Birliği Sendikası Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, AkörenKYK Yurdunda öğrenciler ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, Akören KYK yurdunda öğrencilerle bir araya gelerek, hain darbe girişiminden ve referandum sisteminden bahsederek, "15 Temmuz anlaşılmadan yeni Türkiye anlaşılmaz.

15 Temmuz'un da gerçek kahramanları gençlerdir" dedi. '15 Temmuzdan 16 Nisan referandumu sürecinde Yeni Türkiye ve Yeni Türkiye'nin inşasında Gençliğin Rolü' başlıklı sunumunda konuşan Şenol Metin, "Nisanda oylayacağımız Referandumu, bürokratik elitler ile millet arasındaki iktidar mücadelesinin bir parçası olarak okumak lazım.

Referandumu 15 Temmuzdan ayrı düşünmek mümkün değildir. 15 Temmuzda meydanlarda verilen destansı mücadele, Referandum ile hukuki bir forma kavuşturarak bir devlet sistemi haline getirebilecektir. 15 Temmuzun gerçek kahramanı gençlerdir. Vatan sevgisinin imandan bir parça olduğuna dair teslimiyetin, vukufryetin testini gençlerimiz basan ile vermiştir" ifadelerini kullandı.

ANADOLU BİZİ AYAKTA TUTUYOR

15 Temmuz slayt gösterisinin ardından konuşmasına devam eden Şenol Metin, "15 Temmuz ihanetinin ardında Telaviv'den emir alan bir Türkiye tahayyülü vardı. 15 Temmuz ihanetinin başarıya ulaşamamasında Anadolu irfanının reflekslerinin belirleyici etkeni var. Bütün darbelerinin nihai tek bir hedefi var.

Bu hedef ise Bağımsız Türkiye'dir. Türkiye'nin iç politik süreçler bağlamında 1908'i, II. Abdulhamit dönemini, Dış politik süreçler bağlamında ise 1230'lu yılları, Alaaddin Keykubad Dönemini yaşadığının bu iki dönemin iyi analiz edilmesi gerektiğini söyleyen Şenol Metin, 'Geçmişten ders alarak, Bir ibraniye 'Efendim' dememek için birbirimize sarılmamız, kenetlenmemiz gerektiğini, 15 Temmuz ihanetinin tekrar yaşanmaması için 'aklını ve kalbini kiraya vermeyecek' gençliğe ihtiyaç olduğunu söyleyerek konuşmasını tamamladı" diye konuştu.AJANSKAMU

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6 kişi öğretmeni darptan gözaltına alındı
6 kişi öğretmeni darptan gözaltına alındı
MEB'den okul müdürlerine sert uyarı
MEB'den okul müdürlerine sert uyarı