karnelerin verilmesine ve 15 tatilin gelmesine sayılı günler kala Valiliklerden okullar için tatil açıklaması geldi. İlçe bazında eğitime ara verilen şehirler ve açıklamalar.

2 il ve bazı ilçelerde kar yağışı dolayısıyla okullarda eğitimi ara ver

iki ilde kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi. Bingöl ve Tunceli bölgelerinde etkili olan soğuk ve olumsuz hava koşulları İle birlikte yoğun bir şekilde yağan kar eğitimi olumsuz etkiledi. Valilikler il ve ilçe bazında okullari eğitim öğretimi kapatarak tatil ilan etti.

EBS’li isim öğretmen atamalarına tarih verdi EBS’li isim öğretmen atamalarına tarih verdi

Bingöl ilinin Karlıova ve Kiğı kaymakamlıkları tarafından alınan karar sonrası yapılan açıklamalara göre, 17 Ocak Çarşamba günü (bugün) bölgede etkili olan kar yağışı ve fırtına sebebiyle ilçe merkezi ve köy okullarının tamamı tatil edildi. Ayrıca, hamile ve engelli kamu çalışanları da idari izinli sayılacak.

Yedisu ilçesinde ise kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada, yaşanan aşırı kar yağışı, don ve buzlanma nedeniyle taşımalı eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise, il genelinde gerçekleşen yoğun kar yağışı sebebiyle Nazimiye, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt ilçelerinin genelindeki Pertek köy okullarında eğitim-öğretime bir gün ara verildiği duyuruldu. Aynı tarih içerisinde kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personellerin de idari izinli sayılacağı açıklandı.