Memur maaş zammı belli olmasına bir aydan az bir süre kaldı. Pazartesi günü enflasyon rakamlarının açıklanmasına ardından memur maaşları yapılacak olan zam %80 oranında kesinleşmiş olacak. Ancak memurlar maaş zammı ile birlikte 14 günlük maaş farkı da alacak. Son yılların en büyük maaş farkı olacak. Peki memurlara 14 günlük maaş farkı olarak kaç TL ödenecek? İşte detaylar:

2024 Ocak ayında memur maaşlarına %15 oranında zam yapılacak. Ancak açıklanacak olan kasım ayı enflasyon rakamının ardından sadece bir aylık oranın yani aralık ayı enflasyonun açıklanması beklenecek. Ancak memur maaşlarına yapılacak olan zammı en az %50 civarında olması neredeyse kesinlikle kazanmış durumda.

14 günlük maaş farkı nedir?

14 günlük maaş farkı memur maaşlarına ocak ve temmuz ayında yapılan maaş zamlarını ayın biri ile 14’ü arasında olan maaş zam farkını kapsıyor. Yani memur maaşına gelen zammın 14 günlük kısmı kadar ekstradan ödeme yapılıyor.

14 Günlük maaş farkı kaç TL ödenecek

15 Ocak 2024 tarihinde memur maaşlarına yapılacak olan zammın ardından oluşacak olan 14 günlük maaş zam fark eden memurların hesabına yatacak.  

22 bin TL maaş alan bir memura yaklaşık olarak 5.130 TL maaş zam farkı yatacak.

Türk Telekom Ventures dünyaya açılacak yeni girişimleri bekliyor Türk Telekom Ventures dünyaya açılacak yeni girişimleri bekliyor

30.000 TL alan bir memurun maaşına ise 15.000TL civarında bir maaş zammı yatacak. Bu zammın 14 günlük farkı ise 7.000 TL civarında olacak. Sizlerde %50 zam hesabına göre 14 günlük maaşınızı hesaplayabilirsiniz. Maaşa gelecek zammı 30 güne bölüp 14 ile çarparak alacağınız 14 günlük maaş farkını hesaplayabilirsiniz.