13 yıldır mahalleyi temizleyen görevliye büyük jest

Patlamalar, şehit haberleri, ekonomik dertler, siyaset, gözaltılar, tutuklamalar, iftiralar, yokluk... Canımıza tak dediği dönemde Kocaeli'nden öyle insan bir haber geldi ki... Haber Merkezi'mizde hep birlikte, "Ohh be, nihayet iyi bir haber" dedik. Siz de bizim gibi düşüneceksiniz eminiz. İnsan bir muhtar, dayanışma ruhu henüz körelmemiş mahalle dolusu insan ne yaptı biliyor musunuz? Mahalleyi yıllardır tertemiz tutan gariban temizlik işçisine para pul, erzak, kullanılmış giyisi eşya değil dişlerini, evet evet dişlerini geri verdi. Okuyun, "Memleketimizde hala iyi insanlar varmış" diyerek siz de sevinin.

07 Haziran 2017 - 13:41

İzmit’in Mehmet Ali Paşa mahallesindeki 25 sokağı 13 yıldır temizleyen Halim Taş’a mahalle sakinleri ve muhtar özverili çalışmasından dolayı bir jest yaptı. İzmit Belediyesi tarafından görevlendirilen Halim Taş’ın, temizliğinden ve davranışlarından çok memnun kalan mahalle sakinleri ilk olarak çeyrek altın hediye etti. Ancak Halim Taş’ın dişlerinin olmadığını fark eden mahalle sakinleri ile muhtar hemen harekete geçti. Gerekli hastaneler ile görüşen mahalle sakinleri, Taş’ın dişlerini yaptırdı.
Mahalledeki 25 sokağı 13 yıldır hakkıyla temizleyen Halim Taş’ın bu özverili çalışmasını bir ödülle taçlandırmak istediklerini belirten mahalle muhtarı Yaşar Doğan, “İşinde özveriyle çalışan Halim kardeşimizi yaklaşık 15 gün önce muhtar ve azalar olarak bir küçük çeyrek altınla ödüllendirdik. Bununda yetmeyeceğini düşünerek kendisinin dişlerini yaptırdık. Kendisine yaptığımız bu jeste destek olan mahalle sakinlerimize de buradan teşekkür etmek istiyorum. Halim kardeşimizin görevini hakkıyla yaptığı için ona da teşekkür edip diğer çalışan temizlik görevlisi kardeşlerimize de örnek olmasını temenni ederim” dedi.
Muhtar ve mahalle sakinlerinin kendisine yaptığı jestten dolayı mutlu olduğunu belirten Temizlik görevlisi Halim Taş, “13 yıldır hizmet verdiğim bu mahallede muhtarın ve mahallelinin vermiş olduğu ödülden dolayı onlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
KAYNAK:  http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/13-yildir-mahalleyi-temizleyen-gorevliye-buyuk-jest-1884798/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Müsteşar Tekin ezberci eğitimi böyle savundu
Müsteşar Tekin ezberci eğitimi böyle savundu
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti