1043 okul kapatıldı. Kapatılan tüm okulların listesi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ile ilgilisi bulunan tüm okullar mühürleniyor.

23 Temmuz 2016 - 11:36

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ile ilgilisi bulunan tüm okullar mühürleniyor. Yapılan son dakika açıklamasında ise kapatılan okullar, dernekler ve sendikalar kapatıldı. Kapatılan okulların listesi ise açıklandı. Sizlere sunacağımız PDF üzerinden kapatılan 1043 okula ulaşabilirsiniz.
KAPATILAN OKULLARIN TÜM LİSTESİ (Sag kliki tiklayip hedefi kaydet diyerek listeyi indirebilirsiniz)


Kapatılan okullar listesini sizler için hazırladık. Eğitim alanındaki operasyonlar devam ediyor. Binlerce öğretmenin açığa alınmasının ardından FETÖ ile ilgili olan okulların hepsine de mühür vuruluyor. Yapılan açıklamada kapatılan 1043 okulun listesi hazırlandı. İşte kapatılan özel okullar, sendikalar, vakıflar ve yurtların listesi…
KAPATILAN OKULLARIN LİSTESİ
FETÖ ve hain askerlerin darbe girişiminden sonra başlatılan operasyonların en kapsamlılarından biri eğitim alanında oldu. FETÖ'ye ait birçok kurum hakkında kapatılma kararı çıkarken, çok sayıda MEB ve özel kurum çalışanı da açığa alındı. Ülkede ilan edilen OHAL nedeniyle de bugün Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararnameyle bazı sağlık, yurt, vakıf, dernek, sendika ve federasyonların yanı sıra 1043 özel öğretim kurumu da kapatıldı. Ayrıca darbe girişimi soruşturması kapsamında kayyum atanan Yamanlar Koleji'nin adı '15 Temmuz Şehitleri' olarak değiştirildi.
EĞİTİM KURUMLARINA KAPATMA KARARI
Çalışmalara devam eden MEB'in 626 eğitim kurumu için kapatma işlemi başlattığı bildirildi.
Burdur'da FETÖ/PDY'ye ait olan Özel Alpaslan Ali Can İlkokulu, Ortaokulu ve Anadolu Lisesi'nin bulunduğu bina dün saat 14.45 sıralarında Burdur Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından süresiz olarak eğitim öğretime kapatıldı. Mühürlenen okul binasında, herhangi bir saldırı veya karşı girişim olabileceği ihtimali üzerine Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri önlem aldı.
Burdur'da yaklaşık 19 yıldır hizmet veren FETÖ'ye bağlı Özel Alpaslan Ali Can Koleji, kira sözleşmesini ibraz edemediği gerekçesiyle geçen yıl 15 gün süreyle geçici olarak kapatılmıştı. FETÖ'nün okulunun kira sözleşmesini 2'nci kez Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ibraz etmememsi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kapatılmasına karar verildiği belirtildi. Burdur'da örgüte yakınlığı ile bilinen diğer okullarla ilgili inceleme yapıldığı öğrenildi.
Azerbaycan Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Kafkas Üniversitesi kurucusu, bakanlığa başvurarak üniversitenin kapandığına dair karar alındığını bildirdi.
FETÖ/PDY'ye bağlı üniversitenin kapanmasına ilişkin evrakların bakanlığa ulaşmasının ardından öğrencilerin başka eğitim kurumlarına yerleştirilmesine yönelik çalışma grubu oluşturacak.
1993'te kurulan Kafkas Üniversitesi, FETÖ'nün yurt dışındaki ilk üniversite olarak biliniyordu. Üniversite, öğrencilerin bir araya getirilerek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik beddualarına "amin" demeye zorlandıkları haberleriyle gündeme gelmişti.
Azerbaycan'da 2014'te de Fetullahçı terör örgütüne yakınlığıyla bilinen 13 şubeli Araz Kursları ile 11 lise kapatılmıştı.
FETÖ, darbe planının ortaya çıkmasının ardından yurtdışında da büyük kayba uğradı. İşte yurtdışında FETÖ yapılanmasının son durumu:
NAHÇIVAN: FETÖ'ye bağlı 3 kolej, 3 dershane, 2 gazete bürosu, 1 öğrenci yurdu bulunuyordu. Bu kurumların tamamı kapatıldı ve örgüte bağlı olarak çalışan kadronun tamamı sınır dışı edildi.
AZERBAYCAN: Azerbaycan'da oldukça güçlü olan Paralel Yapı'ya ait 28 kolej, 28 dershane, 1 üniversite, 1 gazete matbaası, 20 gazete bürosu, 1 Tv, 1200 öğrenci evi, 3 öğrenci yurdu bulunuyordu. Son gelişmeler üzerine bütün evler kapatıldı. Kolej ve dershaneler ile üniversite el değiştirerek devam ediyor. Bunlar devlet şirketine geçti. Gazete ve tvler sıkı denetimler altında yayınına devam ediyor.
FETÖ'NÜN YURTDIŞI OKULLARI
YAKUTİSTAN: Bu ülkelerde FETÖ'ye bağlı okulların mülkiyeti tamamen devlete geçti.
ÖZBEKİSTAN: Özbekistan daha önceden cemaatin bütün kurumlarını zaten kapatmıştı.
SENEGAL, GABON, SOMALİ: FETÖ'ye bağlı bütün kurumlar tamamen kapattı. Diğer Afrika ülkelerinde de yoğun denetimler var. Bu ülkeler de bu kurumları kapatma hazırlığında.
BALKANLAR: Kosova FETÖ'ye bağlı kurumları kapattı. Diğer Balkan ülkeleri ise örgüte bağlı kurumları sıkı denetim altına aldı. Bu ülkeler buradaki eğitim kurumlarını Milli Eğitim Bakanlığı'na devretmeye hazırlanıyor.
FETÖ'ye bağlı okullar ABD ve AB ülkelerinde varlıklarını sürdürmeye devam etseler de bu ülkelerde yaşayan Türk vatandaşları yardımlarını tamamen kestiği için Paralel Yapı güç durumda kaldı.
Hangi okulların kapatıldığı oldukça fazla merak ediliyor. MEB tarafından yapılan açıklamayla birlikte 626 eğitim kurumunun kapatılacağı bildirildi. Öğrenciler de büyük bir merakla hangi okulların kapatılacağını ve özel okulların da liste olup olmadığını merak ediyor.
Kapatılan okullar ve özel okullar listesi açıklandı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ile ilgilisi bulunan tüm okullar mühürleniyor. Yapılan son dakika açıklamasında ise kapatılan okullar, dernekler ve sendikalar kapatıldı. Kapatılan okulların listesi ise açıklandı. Sizlere sunacağımız PDF üzerinden kapatılan 1043 okula ulaşabilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu ölüme terk etti
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu...