erkek protez saçthemeforest temaları

100 Kamu personeli alımı yapılıyor

Maliye Bakanlığı tarafından 100 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 100 Hazine Avukatı alınacak.

100 Kamu personeli alımı yapılıyor
26 Aralık 2016 - 09:44

Maliye Bakanlığı tarafından 100 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Devlet Personel Başkanlığınca (DPB) yayınlanan ilanda Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatında yer alan Muhakemat Müdürlükleri ve Hazine Avukatlıklarında istihdam edilmek üzere 100 Hazine Avukatı alınacağı belirtildi.

Maliye Bakanlığının kamu personeli alımına başvurular 9 Ocak 2017 tarihinde başlayıp 20 Ocak 2017 tarihi saat 17:30’da sona erecek. Aday başvurularını bakanlığın internet adresinde bulunan BAHUM Sınav Sistemi üzerinden elektronik ortamda yapabilecekler. Adayların başvuru formunun çıktısını imzalayarak posta yoluyla veya elden Bakanlık Genel Evrakına ulaştırmaları gerekiyor.

Başvuru yapabilmek için; Hukuk fakültelerinden mezun olmak, Avukatlık ruhsatına sahip olmak, 2016 yılında yapılan KPSSP3 puan türünden 70 veya üzeri puan almış olmak gerekiyor. Sınavında başarılı olup, Hazine Avukatı olarak ataması yapılacak olan adayların görev yapacağı yerler ekli listede belirtilmiş olup, atamalar başarı sırasına göre 1 inci sırada yer alan adaydan başlamak üzere tercih yöntemi ile yapılacak ve adaylara becayiş hakkı tanınacaktır.

Sınav yazılı ve sözlü olarak iki aşamada yapılacak. Sınav sonuçları, Maliye Bakanlığı ve Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğünün internet sayfalarından ilan edilecek. Maliye Bakanlığı tarafından alınacakkaynak mymemur
 

Bu haber 1041 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort