10 Ocak Salı okulları tatil olan iller

Meteoroloji'den yapılan son dakika uyarılarına göre Türkiye genelinde birçok il kar yağışının etkisi altına girecek. Geçtiğimiz günlerde başlayan ve Konya, Bursa ve Edirne'de de etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle öğrenciler ve velilerin gözü Valiliklere çevrildi. Bursa Valisi İzzettin Küçük açıklama yaptı mı? Edirne, Konya ve Bursa'da yarın okullar tatil olacak mı? 10 Ocak Salı günü Edirne ve Konya'da okullar tatil mi? İşte tüm detaylar...

10 Ocak 2017 - 09:35

Geçtiğimiz günlerde başlayan kar yağışı Meteoroloji'nin uyarılarına göre etkisini arttıracak. Son dakika gelişmelerinin ardından Edirne, Bursa ve Konya'da yarın okullar tatil olacak mı? sorusunun cevabı beklenmeye başladı.

Öğrenci ve velilerin gözü soğuk karlı hava nedeniyle Valiliklerden gelecek olan kar tatili açıklamasına çevrildi. 10 Ocak Salı günü Edirne Bursa ve Konya'da okullar tatil olacak mı? Bursa'da yarın okullar tatil mi? Valiliklerden yapılacak olan son dakika açıklamalarına bu başlık altından erişebilirsiniz. İşte tüm detaylar...

EDİRNE KONYA VE BURSA'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ? 10 OCAK SALI

Türkiye genelinde birçok ilde kar yağışı etkisini göstermeye devam ediyor. 10 Ocak Salı günü okullar tatil mi sorusunun cevabı beklenirken Edirne Konya ve Bursa Valiliklerinden henüz bir açıklama yapılmadı. Gelişmeleri yine bu başlık altından takip edebilirsiniz. 

İSTANBUL'DA YARIN OKULLAR TATİL OLACAK MI? - YARIN HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL EDİLDİ?
BURSA'DA OKULLAR TATİL DEĞİL!


Bursa Valiliği, il merkezindeki okulların yarın tatil olduğu yönündeki haberlerin "asılsız" olduğunu ve eğitime devam edileceğini bildirdi.
Valiliğin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, "10 Ocak Salı günü itibarıyla il merkezinde bulunan anaokullar, ilk ve ortaokullar ile liselerde eğitime devam edilecek. Sosyal medyada yaygın bir şekilde kullanıldığı görülen asılsız tatil haberlerine öğrenci ve velilerimizin itibar etmemelerini, ayrıca il merkezi dışındaki ilçelerde tatil yetkisinin kaymakamlarda olduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız." denildi.

HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Batı ve Orta Karadeniz; rüzgarın (10.01.2017) salı günü öğle saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; 11.01.2017 (Çarşamba) günü ilk saatlerden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.
Marmara; rüzgarın 10.01.2017 (Salı) yarın ilk saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; 10.01.2017 (Salı) günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.

Kuzey Ege'nin kuzeyinde rüzgarın 09.01.2017 (Pazartesi) bugün akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına yer yer 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; 10.01.2017 (Salı) günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.

Güney Ege'de rüzgarın 10.01.2017 (Salı) günü sabah saatlerinden itibaren güney ve güneydoğu yönlerde 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına tahmin edilmektedir. Fırtınanın; 10.01.2017 (Salı) günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.

Batı Akdeniz'de rüzgarın 10.01.2017 (Salı) günü sabah saatlerinden itibaren güney ve güneydoğu yönlerde 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde fırtına, yer yer 10 (100 km/sa) kuvvetinde tam fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir. Fırtınanın; 10.01.2017 (Salı) günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.

İSTANBUL'DA KAR KALINLIĞI 122 CM'YE ULAŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentte ölçülen kar kalınlıklarını açıkladı. Yapılan açıklamada Çatalca-Subaşı'nda kar kalınlığının 122 cm ölçüldüğü belirtildi.
İBB, kar yağışının Boğaz çevresi, Beykoz, Sarıyer, Ümraniye, Maslak, Kağıthane, Fatih, Beşiktaş, Kavacık, Şişli, Eyüp, Arnavutköy, Sultangazi ve Kemerburgaz'da tipi şeklinde devam ettiğini kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maçtan sonra kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti
Maçtan sonra kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti
Sınav ücretleri ile ilgili önemli gelişme
Sınav ücretleri ile ilgili önemli gelişme