10 Bin Öğretmen Mesleki Gelişim Eğitimi Alacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden yayınlanan haberde, MEB'in meslek lisesi öğretmenlerinin işbaşı eğitiminde hedef büyüttüğü kaydedildi.

10 Bin Öğretmen Mesleki Gelişim Eğitimi Alacak
10 Temmuz 2019 - 14:50

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından resmi internet sitesinde yapılan duyuruda, bu yıl içerisinde sektörle birlikte mesleki gelişim eğitimi alacak olan öğretmen sayısının 10 bine yükseltileceği ve bu kapsamda gerekli planlamaların yapıldığı belirtildi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, MEB olarak mesleki ve teknik ortaöğretimdeki kronik sorunlar çözülürken, aynı zamanda sektörle işbirliklerine her gün bir yenisinin eklendiği vurgulandı.

Bu doğrultuda mesleki ve teknik alan öğretmenlerinin işbaşı ve mesleki gelişim eğitimlerine büyük önem verdiklerini belirten Özer, hazırlanan eğitim paketi kapsamında 2019 yılında toplam 8.400 öğretmene işbaşı ve mesleki gelişim eğitimi planladıklarını ifade etti. Çeşitli sektör temsilcileri ile imzalanan işbirliği protokolleri kapsamında eğitimlerin düzenlendiği bilgisini veren Özer, mesleki ve teknik eğitime sektörlerin aktif katılımının her alanda kalitenin artmasına önemli katkı sağladığını söyledi.

Bu Yıl 10 Bin Öğretmen Mesleki Gelişim Eğitimi Alacak

Bu sene ilk kez uzaktan eğitim yöntemi ile öğretmenlere mesleki gelişim eğitimlerinin verildiğini aktaran Özer, buna bağlı olarak 3 uzaktan eğitim programına toplam 930 öğretmenin katıldığını belirtti. Yeni imzalanan işbirliği protokolleri ile bu sene için işbaşı ve mesleki gelişim eğitimi alacak öğretmen sayısını güncellediklerini ifade eden Özer, mesleki gelişim eğitimi alacak öğretmenlerin sayısını 10 bine çıkardıklarını ve bunun planlamasını da yaptıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Milli Eğitim Bakanlığı

Bu haber 1031 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort