1. Sınıf öğrencisine feci dayak

İstanbul'un Ümraniye ilçesi Fatih İlkokulu 1.sınıfında bir öğrencinin cep telefonu kamerasıyla çektiği videodan skandal görüntüler ortaya çıktı. T.K isimli öğretmen tahtaya kaldırdığı öğrencilerinin el yazısı yazamamasına sinirlenince çocukları feci şekilde azarlayarak dövdü. Görüntülerde ayrıca sorulara cevap veremeyen bir öğrencinin korkudan altını ıslattığı ortaya çıktı.

11 Kasım 2016 - 20:28 - Güncelleme: 11 Kasım 2016 - 21:39

İstanbul'un Ümraniye ilçesindeki Fatih İlkokulunda 1. sınıf öğrencilerinin tahtaya el yazısı yazamamasına sinirlenen T.K. isimli sınıf öğretmeni öğrencilerden birine feci şekilde dayak attı. Okuldaki dayak skandalı bir öğrencinin cep telefonu kamerasına yansıdı. 

Daha önce de Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapan, şu anda ise Ümraniye'deki Fatih İlkokulunda 1-G Sınıf Öğretmenliği yapan T. K., öğrencilerden tahtaya yazı yazmasını istedi. Yazı yazmakta zorlanan Bayram isimli öğrenciye ağır hakaretle bulunup darp eden öğretmenin o anları bir öğrencinin telefon kamerasına saniye saniye yansıdı.  

ÖĞRETMEN HAKKINDA İŞLEM BAŞLATILDI  

milligazete.com.tr'nin haberinden ardından sosyal  medyada verilen tepkiler üzerine Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen twitter hesabı üzerinden, "Konuyla ilgili gerekli iş ve işlemler derhal başlatılmıştır" açıklamasında bulundu.  Videoda, öğrencinin korkulu bakışlarına aldırış etmeden dayak ve hakaretlerine devam eden öğretmenin, öğrenciye tokat attığı görüldü. Bir öğrenci tarafından çekilen görüntüde, sorulara cevap veremeyen öğrencinin korkudan titrerken altına kaçırdığı görülüyor. milligazete.com.tr’nin velilerden edindiği bilgiye göre, aynı okulda okuyan diğer öğrenciler de okula gitmek istemiyor. Dayak ve hakaretlere maruz kalan öğrencinin velisi ise çocuğunu zorla okula getirdiğini söyledi.  Dayak skandalıyla ilgili henüz okul yetkililerinden resmi bir açıklama yapılmazken, velilerin şikayetçi olduğu öğretmen hakkında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün cezai işlem yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor. 

VELİLER OKUL KOŞTU

İstanbul Ümraniye’de bir ilkokulda öğrencilerinin tahtaya yazı yazamamasına sinirlenerek çocukları döven öğretmene veliler isyan etti. Dayak görüntülerini gören veliler durumu protesto etmek için okula koştu.   Ümraniye’de bir ilk okulda meydana gelen olayda iddiaya göre, T.K. isimli öğretmen öğrencilerinden tahtaya yazı yazmalarını istedi. Tahtaya çıkan öğrenciler yazmakta zorlanınca öğretmen T.K. sinirlenip öğrencilerine hakaret ederek tokat attı. Bu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından öğrencilerin velileri okula akın etti.

Durumu protesto eden veliler, T.K. isimli öğretmenin görevden uzaklaştırılmasını istedi. Görüntülerde öğretmenin tokat attığı 1’inci sınıf öğrencisi B.G., öğretmenin kendilerine hakaret ederek tokat attığını söyleyerek, "Öğretmen bize küfür etti, dövdü. Tokat atıyor, küfür ediyor. Aynı kitaptaki gibi yapıyorum ama yine de kızıyor" dedi.   "Anne bana vurdu, başımı yere çarptım"   B.G.’nin annesi Feride G. ise şikayetçi olduğunu ve öğretmenin okuldan uzaklaştırılmasını istediğini belirterek, "Ben şikayetçiyim, benim çocuğuma neden vuruyor?

O öğretmen okuldan gitsin. Ben istemiyorum o öğretmeni. Benim çocuğuma da vurdu. Her gün benim çocuğuma vuruyor. Çoğum dedi ki, ’Anne bana vurdu, başımı yere çarptım.’ Küfrediyor, kulağını çekiyor. Ben o öğretmeni istemiyorum" diye konuştu.   Dayak görüntülerini izleyen veliler isyan etti   Öğretmenin çocuklara tokat attığı görüntüsünün ortaya çıkmasının ardından okula koşan veliler, duruma isyan etti. Okula gelen bir veli, "Çocuk ’K’ harfini yapıyor. Yapamadığı için tokat atıyor çocuğa. Çocuk altına işiyor. Kafasına vuruyor, hakaret ediyor" şeklinde konuştu. Başka bir veli ise, "Böyle bir öğretmen bu okulda olamaz. O ortamda bulunmasına bile çok karşıyım. Çocuğa nasıl hakaret eder. Kesinlikle onaylamıyorum. Gördük koşa koşa geldik. Olamaz böyle bir şey" ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Eğitimci
  1 yıl önce
  Böyle eğitim böyle öğretim olmaz bu işe yıllarımı vermiş biri olarak emek vermeden sevdirmeden öğrenme ortamı oluşturamazsın bu yanlış bu öğretmeni kınıyorum ve ceza almasını Ümit ediyorum
 • ögretmen
  1 yıl önce
  Biz öğretmenler kendimizi o kadar hırpalıyoruz ki çocuklar bişeyler öğrensin diye. Şimdiki veliler yeterki bir açığını görsün. Evlerinde çocukları dayak delisi ediyorlar. Çocuğun ağzını burnunu kanatan veliler gördüm. Balık baştan kokar. Eğitim ailede başlar. Günümüzde öğretmen günah keçisi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hattından 172 bin 953 kez giriş yapılan ByLock'u kullandığını reddetti
Hattından 172 bin 953 kez giriş yapılan ByLock'u kullandığını...
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı' açıklaması
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı'...