meb okullarında görev yapan memurların görevleri

sayın yetkili önce selamlarımı ileterek sizden gerekli bir sorunumu ve benim gibi birçok memurun sorunu olan bir konuda bilgi almak istiyorum okullarda görev yapan memurlara idari işler yükleniyor ambar memurluğu yükleniyor mutemetlik yükleniyor kütüphane dahi yükleniyor alım satım işleri derken zaten inanıyorum azçok bilginiz vardır bu konuda sizden ricam ben bir lisede görev yapmaktayım ve genel idari hizmetler memuru olarak benim görevlerim nelerdir ve uygun kanun la tarafıma bildirirseniz memnun olurum saygılar çalışmalarınızda başarılar ve hayırlı bayramlar
14 Kasım 2010 1 cevap, 16523 görüntüleme

Yanıtlar

costar

costar 06 Aralık 2010

Sevgili dostum,ilköğretim kurumları yönetmeliğinin ilgili bölmünü aktarıyorum;
Yönetim İşleri ve Büro Memuru

Madde 77 — Yönetim İşleri ve büro memurları, müdür veya müdür yardımcıları tarafından kendilerine verilen yazı ve büro işlerini yaparlar. Gelen ve giden yazılarla ilgili dosya ve defterleri tutar, yazılanların asıl veya örneklerini dosyalar ve saklar, gerekenlere cevap hazırlarlar. Memurlar, teslim edilen gizli ya da şahıslarla ilgili yazıların saklanmasından ve gizli tutulmasından sorumludurlar. Öğretmen, memur ve hizmetlilerin personel dosyalarını(37) tutar ve bunlarla ilgili değişiklikleri günü gününe işlerler. Arşiv işlerini düzenlerler. Bu memurların birden fazla olması hâlinde okul müdürlüğünce aralarında iş bölümü yapılır.

Müdürün vereceği hizmete yönelik diğer görevleri de yaparlar.
...............
burada müdürün vereceği hizmete yönelik diğer görevler tanımı içerik olarak doldurulmadığından, özellikle müdür yardımcısı ve fazla memur bulunmadığı durumlarda okul müdürleri ek görev verebilmektedir.Ambar memurluğu,mutemetlik gibi işlemler ayrı görevli varsa onlara verilir yoksa, sorumluluk olarak verilebilir. Bu görev öğretmenlere de verilebilir.Bu okul müdürünüzün insiyatifinde.

Yanıt Ekle

Sadece üyelerimiz yanıt yazabilirler. Üye iseniz lütfen giriş yapın, değilseniz hemen üye olabilirsiniz!