Sağlık Haberleri

Meme küçültme ameliyatı sebep ve sonuçları
20 Temmuz 2016, 22:04 0
Meme küçültme ameliyatı sebep ve sonuçları

Büyük meme isteyenler bir süre sonra bu kararından dolayı pişmanlık yaşayıp küçültme operasyonu talebinde bulunabiliyor. Vücudun diğer organları gibi yer çekimi nedeni ile sarkmaların gözlemlendiği göğüslerini küçültmek isteyen hastaların çoğunun sütyen askı izi ve psikolojik nedenlerle doktorlara başvurduğu bildirildi.

Güney Sudan'da Kolera Salgını; Çok sayıda Ölü Var
20 Temmuz 2016, 21:24 0
Güney Sudan'da Kolera Salgını; Çok sayıda Ölü Var

Güney Sudan kolera ile boğuşuyor. 11 kişinin yaşamını yitirdiği ülkede, ölenlerin tümünün kolera şüphesi ile hastanelere kaldırıldığını fuyurau Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), ülke genelinde günümüze kadar rastlanılan 72 şüpheli kolera vak'asından %50'sinin başkent Cuba'da, diğerlerinin Bor ve Terekeka köylerinde görüldüğünü kaydeden bir açıklama yaptı.

Gözleri sıcaktan korumanın 10 yolu
15 Temmuz 2016, 01:57 0
Gözleri sıcaktan korumanın 10 yolu

Yılın en sıcak günlerinin geçtiği yaz mevsiminin dayanılmaz sıcaklarından en fazla etkilenen duyu organlarımızdan biri olan gözleri korumanın önemi uzmanların sıklıkla dile getirdiği ve önemli uyarılara sebebiyet veren bir konu. Bu günlerde göz bakımı ve gözlerin zararlı çecresel etkilerden korunması göz sağlığı açısından büyük önem taşıyor.

Obeziteli çocuk sayısı artıyor
13 Temmuz 2016, 00:17 0
Obeziteli çocuk sayısı artıyor

Obezite tüm dünyada artarak devam eden sorun oluştururken obez insanların yaşının da sürekli düşmesi ve obeziteli çocuk sayısının artması Türkiye'nin tehlike çanları çaldıran sağlık sorunlarından biri.

Bebek uyuma pozisyonu; Sırtüstü ve yan yatırma - Yüzüstü çok tehlikeli
12 Temmuz 2016, 23:55 0
Bebek uyuma pozisyonu; Sırtüstü ve yan yatırma - Yüzüstü çok tehlikeli

Bebek sahibi olan anne babalar bebek bakımı ile ilgili bilgileri araştırırken çok sayıda yanlış bilgi de bebeklerin hayatını riske atabiliyor. Bunlardan biri de uyku pozisyonu. Bebeğin yüzüstü ya da yan yatırılmaası boğulma tehlikesi ile burun buruna gelinmesine neden olurken en doğru yatış posizyonunun sırt üstü yatırmak olduğu bildirildi.

Çocuğu öldüren enjeksiyona 600 bin lira tazminat !
09 Temmuz 2016, 04:31 0
Çocuğu öldüren enjeksiyona 600 bin lira tazminat !

Bir hemşirenin 10 kat fazla kan sulandırıcı iğne yapması ile ölen 16 aylık bebek için aşleye 600 bin lira tazminat ödenecek. Zeynep Mustak isimli bebeğin ailesinin açtığı dava sonuçlandı.

Muz yiyerek sigarayı bırak fit ol
08 Temmuz 2016, 23:45 0
Muz yiyerek sigarayı bırak fit ol

Çağımızın en büyük sağlık sorunu kaynaklarından biri sigara. Özellikle Asya kıtasında kullanılma oranı çok yüksek olan ve akciğer kanserinin en önemli terikleyicilerinden biri olması, sağlıklı bir yaşanın önündeki en büyük engellerden biri olması ve içeriğindeki çok sayıda sağlığa zararlı maddelerle insanlığın bir numaralı düşmanı haline gelmesi sigara tiryakilerini kara kara düşündürüdken, sigarayı bırakmak isteyenlere çok önemli bir öneri uzmanlardan geldi; Muz. Diyetisyen Aslıhan Küçük, muz yiyerek sigarayı bırakmanın mümkün olduğunu, bu meyvenin fit bir vücut için de katkısı olduğunu söyledi.

Bebek pudralarında gizli tehlikeye dikkat
08 Temmuz 2016, 23:08 0
Bebek pudralarında gizli tehlikeye dikkat

Bebek sahibi ailelerin en ciddi sorunlarından biri olan ve anne babalara büyük sıkıntılar yaşatan bebek pişikleri için kullanılan pudralar uygun şekilde kullanılmadığında bebek sağlığı için büyük tehlike arz ediyor. Uzmanlar ciltlere uygulanan pudralardaki toz-zerreciklerin akciğerleri inerek çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verebileceğini söylüyor.

Televizyon izlemek gözü bozmuyor bilgisayar ise çok sakıncalı
07 Temmuz 2016, 18:02 0
Televizyon izlemek gözü bozmuyor bilgisayar ise çok sakıncalı

Özellikle anne ve babaların çocuklarına sık sık ''Çok televizyon izleme gözlerin bozulur'' uyarılarında bulunduğunu biliriz. Peki televizyon izlemek gözlere zarar verir mi. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, bu soruya ''hayır bozmaz'' cevabını verdi.
televizyon izlemenin gözleri bozmadığını söyledi.

Elektromenyetik kirlilik ve radyasyon için kaktüs
06 Temmuz 2016, 02:57 0
Elektromenyetik kirlilik ve radyasyon için kaktüs

Kaktüs bitkisinin radyasyonun etkisini azalttığı, bitkinin büyüklüğü ile orantılı olarak havada bulunan radyasyonu emerek insanlar üzerindeki olumsuz etkisini azalttığı açıklandı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Dr. Sinan Akkurt, “Özellikle çok büyük kaktüsler radyasyonu alabilir. Kaktüslerin dikenleri havadaki elektriklenmeyi kendisine çeker, dolayısıyla saksısı ne kadar büyükse o kadar çok radyasyon emme kapasitesi vardır." dedi.