Tüm Okullar Tam Gün Eğitime Geçiyor

Tüm Okullar Tam Gün Eğitime Geçiyor! Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı geçtiğimiz ekim ayında katıldığı bir programda önemli bir haber vermişti ve Türkiyedeki bütün okullarda önümüzdeki y

Tüm Okullar Tam Gün Eğitime Geçiyor

Orta Vadeli Programı açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, 2019 yılının sonuna kadar ikili eğitimin sona ereceğini ve tam gün eğitim yapılacağını söyledi.

Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamada, 'Öğrencilere kötü haber. Yarım gün okuyacaklardı tam gün okuyacaklar. 2019'un sonuna kadar bunu yapacağız" dedi.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ZORUNLU HALE GELİYOR

Yıldırım, "Önümüzdeki dönemde okul öncesi eğitimi zorunlu hale getireceğiz' diye konuştu. 

Yıldırım, "Millet, Türkiye'de yabancı dil bilme oranı yüksek sanıyor. Öyle değil. 4+4+4 sisteminde 5. yılda yabancı dil zorunlu hale gelecek" dedi.

"YEMEKLERİNİ YİYİP DEVAM EDECEKLER"

Başbakan Binali Yıldırım, bir gazetecinin sorusu üzerine tam gün eğitimle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Tek tip değil, başka şey anlaşılabilir. Tam zamanlı eğitim. Yani öğlenciler, sabahçılar diye bir şey vardı ya. Hem sabahçıyım hem öğlenciyim. Öğlenleyin okulda olacaklar, yemeklerini yiyip aynen çalışanlar gibi. Nasıl işe gidiyorsun, sabah gidip akşam geliyorsun. Okula da sabah gidip akşam geliyorsun.'

DETAYLAR SAYFAMIZDA SAYFAYA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

14 Mayıs tarihli haberiimiz:

Tüm Okullar Tam Gün Eğitime Geçiyor! Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı geçtiğimiz ekim ayında katıldığı bir programda önemli bir haber vermişti ve Türkiyedeki bütün okullarda önümüzdeki yıldan itibaren sabahçı öğlenci olayının kalkacağını tam gün eğitimin geleceğini duyurmuştu.

ÖNÜMÜZDEKİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2016-2017 DEN İTİBAREN İKİLİ ÖĞRETİM ( SABAHÇI-ÖĞLENCİ ) OLAYI TARİHE KARIŞIYOR. BÜTÜN OKULLAR TAM GÜN EĞİTİME GEÇİYOR 
Tüm Okullar Tam Gün Eğitime Geçiyor! Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı geçtiğimiz ekim ayında katıldığı bir programda önemli bir haber vermişti ve Türkiyedeki bütün okullarda önümüzdeki yıldan itibaren sabahçı öğlenci olayının kalkacağını tam gün eğitimin geleceğini duyurmuştu.
Avcı şunları söylemişti; Her gün yeni yeni kurumlar eğitim camiamıza katılıyor. Son 13 yıldır her alanda elde edilen kazanımları eğitimimize de yansıtmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda, başlattığımız sessiz devrim hızını artırarak devam edecek. Yeni dönemde bütün okullarımız tam gün(normal) eğitime geçecek.
Bu da yeni okullar, yeni açılışlar demek. Bugün yaşadığımız açılış coşkusunu ülkemizin her yöresinde yaşatmaya devam edeceğiz. Sayın Bakanımızın açıklamaları gerçekten büyük müjde niteliğindeydi çünkü eğitim-öğretimin kalitesinin artması açısından bu çok önemli bir durumdur. Sabahçı öğlenci yani ikili öğretimde bazı okullarda sabah dersleri 6:00 da başlıyordu ve bazı okullarda akşam 19:00 da bitiyordu bu durum eğitimin kalitesini çok olumsuz etkiliyordu. 
Tam gün eğitimin planları 2012 yılında yapılmıştı hükümet ve bakanlık yetkilileri sabahçı öğlenci olayının eğitim ve öğretimi çok olumsuz etkilediğini bundan 4-5 yıl önceden beri birçok platformda dile getirmişlerdi ve her defasında 2016-2017 yılı eğitim ve öğretim yılı işaret edilmişti. Yani 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında bütün okulların normal öğretime geçeceği kesin bir dille söyleniyordu.
Nihayet anılan eğitim öğretim yılı 2016 eylül ayında başlayacaktır. Bakanlık önümüzdeki günlerde bütün Milli Eğitim Müdürlüklerine konu ile ilgili talimat niteliğinde yazıyı gönderecektir diye düşünüyoruz.

KILIK KIYAFET YÖNETMELİĞİNDE ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK TIKLAYINIZ

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde sabahçı-öğlenci diye bir bulunmamaktadır. İnşallah ülkemizde de önümüzdeki yıl bütün okullar normal eğitime geçecektir.  memursesi.com

2016 TEMMUZ OCAK ÖĞRETMEN MAAŞLARI TIKLAYINIZ

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
adam - 11 ay önce
meb ilk ve orta öğretim saatini 5 e indirsin, öğretmenlik vasfı olmayan cahilleri uzaklaştırsın,politik /siyASİ MİLİTAN VE AKTÖRLERİ EĞİTİMDEN UZAK TUTUSUN..
TAM GÜN NEYİNE ADAM...MİLLETE İŞKENCE İSE niyetiniz..rabb zalimden tiksinir..
şu anki kadrolarla uzun eğitim işkencedir-insanlık suçudur..zalimin yanına kalmaz yaptığı.
Avatar
zulüm..... - 11 ay önce
ÜLKEDE şu anki bölünmüşlük,cahil ve ruh sağlığı normal olmayan öğretim kadrolarının
varlığına rağmen,siyasi-ideolojik figüranların okullarda örtülü dalaşması hat safhada iken (Allahtan kolejlerde yok bu) insanın çocuğunu ilk ve ortaokulda 4 saatten fazla tutumak aileyede-öğrenciyede işkencedir-zulümdür..rabb zalimden tiksinir ve kurtuluşları yoktur.bu suça ortak olanda zalimdir..tam günü düşünemiyorum.rabb dünyayı başına yıkar zalimin..
Avatar
Toni - 13 ay önce
Lan bi gidin mallar okul tam gün mü olur milletın durumu kötüleşir yemek,ödev,tuvalet sızın kadr düşüncesizleri yok oku öle olsa ben 1 aya bırakırım ztn okulu harcamışsınız geriye birşey kalmamıs eğitim kökten gitmiş.
Avatar
Nisa - 12 ay önce
Yapmayın lütfen
Avatar
adam - 11 ay önce
ben çocuğumla yemek isterim,benle daha fazla kalsın isterim,okullarda yok eğitim terbiye , saygılı olsun ademoğlunun velisi ailesine..öğretim kolay çağ bilgi-iletişim çağı/ devletli ne yapmak ister uzak tutarak evinden-ailesinden insanların çocuklarını..bu zulümdür ,zulme ortak olanda yanar-zulme uğrayanın yanında rabb
zalime inecek yokedici şamar,
Avatar
zorlama suç.. - 11 ay önce
okula devam mecburiyeti insanlık suçu..önce bu kaldırılsın...yada rabb kaldırırı...
daha evrensel ve çağdaş model üretin..mesela bilen alsın diplomasını veya geçsin sınıfını..çocukları okula bağlamayın..yoksa buradan bi şey çıkmaz..sınav tarihi belirleyin,adam nereden öğrenirse öğrensin-sınayın geçene veri belgesini..olay bu..
bunun haricinde her uygulama zorbalık olur..zulüm olur...rabb katında bunun karşılığı bellidir.
Avatar
Nisa - 12 ay önce
Devletimiz lütfen dikkateksiksiz alin
Avatar
Furkan - 11 ay önce
Yapın çok güzel olur herkes kurtulur anneler rahatlar çoluk cocuk sesi yok walla herkesin keyfi