MEB'de Eğitim yöneticiliği başvurularında önemli gelişme

Yönetici Atama - Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü eğitim kurumu yöneticiliği ile ilgili 07/06/2017 tarihli bir yazı yayınladı. Eğitim kurumları yöneticiliği için başvuruda bulunan adaylarla ilgili bir dizi açıklama ve uyarılarda bulunulan yazı valiliklere gönderilerek il milli eğitim müdürlüklerince talimatların uygulanması istendi.

MEB'de Eğitim yöneticiliği başvurularında önemli gelişme

 Eğitim kurumu yöneticiliklerine ilgi (a) Yönetmelik hükümlerine göre yapılacak görevlendirmelere ilişkin açıklamaların yer aldığı ilgi (b) Kılavuz eki takvimde 1 Hazıran-7 Haziran tarihleri arasında yönetici adaylannm Ek-1 değerlendirmeye itirazları, 9-13 Haziran tarihleri arasında da itirazlann değerlendirilmesi ve sonuçların duyurulması öngörülmüştür.

Bu itibarla, itiraz süresi içerisinde itiraz edenlerden, itirazı geçerli görülenler bakımından gerekli düzeltmelerin yapılabilmesi için takvimde öngörülen 9-13 Haziran tarihleri arasında ilgili ekranın tüm valiliklere açılması gerekmektedir.

Bu süreçte, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı için ilgi (b) Kılavuz eki takvimde belirtilen tarihler arasında başvuruda bulunmayan ancak, ilgi (c) yazı uyarınca görev süresi iki yıla düşürülenlerle birlikte başvuruda bulunmaları nedeniyle, başvuruları ilçe ve il onayı aşamasında reddedilenlerin, boş kadronun üç katı aday bulunamadığı dikkate alınarak başvurularının onaylanması aynca varsa usulüne uygun bir şekilde başvuruda bulunup uygun görülmesine karşın valiliklerce başvurusu sehven onaylanamamış olan yönetici adaylannm da mağdur edilmemeleri bakımından başvurularının bu tarihler arasında onaylanmasına imkan sağlanması gerekmektedir.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.