Kula MEM Müdürlerine soruşturma izni

Okul müdürlerine yapılan değerlendirmelerde ve mahkeme kararlarının uygulanmamasında suç işlendiği gerekçesi ile Manisa Kula İlçe Milli eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri hakkında soruşturma izni verildi.

Kula MEM Müdürlerine soruşturma izni

Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit ÇARPAN, İnsan Kaynaklarından Sorumlu Kula İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü vekili Hakan ÖZKAN ve Eğitim Öğretim Şube Müdür vekili Mehmet Ali YAVUZ hakkında müdür değerlendirmelerinde görevi kötüye kullanma kastıyla hareket ettiği gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş ancak Kula Kaymakamlığı tarafından soruşturma izni verilmemiştir. Kula Kaymakamlığı tarafından verilen bu karara karşı idari yargıda itiraz edilmiş, Manisa Bölge İdare Mahkemesi; müdür değerlendirmeleri konusunda açılan davalarda yürütmenin durdurulması kararının gereği tesis edilecek işlemle müdürlük görevine iadesi gerekirken mahkeme karar gerekçeleri göz ardı edilerek yeniden yönetici değerlendirme formu düzenlenerek müdürlük görevinin uzatılmadığı ve bu değerlendirme işlemine karşı açtığı dava neticesinde davalı idarece yürütmenin durdurulması kararının gereği yerine getirilmediğinin belirtildiği anlaşıldığından ve bu haliyle ön inceleme raporu eki bilgi ve belgelerin, isnat edilen suçtan dolayı Cumhuriyet Başsavcılığınca ilgililer hakkında hazırlık soruşturması yapılmasını gerektirecek nitelik ve yeterlikte olduğu anlaşıldığından adı geçen ilgililer hakkında soruşturma izni verilmesi gerekmekte iken, soruşturma izni verilmemesine ilişkin Kula Kaymakamlığının kararında yasaya uygunluk görmemiştir. Bu karar ile birlikte Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit ÇARPAN, İnsan Kaynaklarından Sorumlu Kula İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü vekili Hakan ÖZKAN ve Eğitim Öğretim Şube Müdür vekili Mehmet Ali YAVUZ hakkında yapılan ikinci yönetici değerlendirmelerinde mahkeme kararlarını gereği gibi yerine getirmediği gerekçesiyle soruşturma izni verilmiştir. Yönetici değerlendirmelerinde usulsüz iş ve işlemlerin yapıldığı hususunda sendikamızın haklılığı bir kez daha yargı kararıyla sabit olmuştur.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.