Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Öğretmenliği Tahmini Atama Kontenjanı

MEB,  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği 2017 yılı atama kontenjan tahmini için tıklayınız.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (DKAB) Öğretmenliği Tahmini Atama Kontenjanı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği öğretmen atamalarında branş bazında kontenjanlar oldukça önemli. 2017 yılı için MEB'de öğretmen olarak yaklaşık 30 bin öğretmenin istihdam edileceği tahmin ediliyor. Peki  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğine ne kadar kontenjan verilecek?    
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliğinin geçmiş atamalardaki kontenjanlarını incelediğimizde karşımıza şu sonuç çıkmaktadır:  2015 yılı Şubat döneminde 15 bin atama gerçekleştirilmiş ve  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliğine 1040 kontenjan verilmiştir. Bu kontenjan toplam atamanın %6.93'üne denk gelmektedir. 2015 yılı Ağustos ayında 30 bin atama gerçekleştirilmiş ve  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşına 3819 kontenjan verilmiştir. Bu kontenjan toplam atamanın %10.32'sidir. 2016 Şubat döneminde gerçekleştirilen 30 bin öğretmen ataması kapsamında  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisisine 2818 kontenjan verilmiş ve bu kontenjan toplam atamanın %9.39'u olmaktadır. Son olarak 2016 yılı Ekim döneminde ataması yapılan 15 bin öğretmenden 1479'u  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olmuş ve bu oran %9.86 olarak belirlenmiştir.   

TÜM BRANŞLARIN KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ(BRANŞ BRANŞ-LİSTE)  

Son 4 atama döneminde toplam 97 bin öğretmen ataması gerçekleştirilmiş ve bunların 9156'sını  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri oluşturmuştur. Son 2 yılda yapılan öğretmen atamalarında  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin toplam atamadaki payı %9.12 olmuştur. Daha doğru bir ifade ile ataması yapılan her  yüz öğretmenden 9 tanesi  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenidir.  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğinin son atama dönemlerine bakıldığında oransal olarak 6.93 ile 10.32 arasında olduğu görülmektedir.  2017 yılı için karşımıza 30 bin atama yapılacağı düşünülürse şu tablo çıkmaktadır:     
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliğinin norm durumu önceki yıllara göre benzerdir. Kontenjanın minimum 1600 civarına düşme ihtimali olduğu gibi 3200-3300 bandına da çıkma ihtimali mevcuttur.   
Sonuç olarak 2017 yılında 30 bin öğretmen ataması yapılacağı varsayılırsa  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği için kontenjanın %90 ihtimalle 1600-2700 aralığında olacağını değerlendiriyoruz.  Mebpersonel.com 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI


 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.