Mebbis ve E-okul Şifreleri Telefonla Verilmeyecektir

04 Mart 2010 Görüntülenme:8938

Devletimizin öncelikleri içinde önemli yer tutan E-Dönüşüm Türkiye Projesi kapsamında Bakanlığımızca önemli proje çalışmaları gerçekleştirilmiş ve e-kayıt, e-burs, e-mezun, e-sınav gibi projeler uygulamaya girmiş ve bu sayede birçok hizmetin web tabanlı yazılımlarla daha şeffaf ve sağlıklı olarak sunulması sağlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemi (MEBBİS) Projesi kapsamında yeni yazılım ve modüllerle birlikte ilave olarak okul ve öğrencilerimize yönelik kapsamlı bir proje olan e-okul projesi de uygulamaya konulmuştur.
Bu ve benzeri proje çalışmalarının hedefine ulaşabilmesi için donanım ve yazılım ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile okul ve kurumlarımızda hizmetin gerektirdiği niteliklerde çalışmaların titizlikle yapılması gerekmektedir.


Ancak bir çok okul ve kurumumuzda personel ve öğretmenlerin yer değişikliklerinden ve hatalı şifre değiştirmelerinden dolayı sıkıntılar çıkmaktadır. MEBBİS ve e-okul şifreleri ile ilgili çıkan sıkıntılar MEBBİS Yöneticileri tarafından gerek ilçe yöneticileri gerek okul/kurum yetkilileri ile telefon veya bizzat görüşülerek giderilmektedir. Bu da şifrelerin ve işlemlerin güvenliği açısından sıkıntılar meydana getirmektedir.Bundan böyle MEBBİS, e-okul gibi şifreler telefonla verilmeyecek olup, şifre talepleri her okul / kurumun mevcut kurumkodu@meb.k12.tr ( Örnek 123456@meb.k12.tr) resmi e-posta adresinden iladimem@meb.gov.tr adresinden mail talep edilecek ve bu taleplere aynı gün içinde tekrar e-posta adresi ile cevap verilecektir.


Kamudan.com

Yorum Yaz

Yorumlar