Ankara'daki okullara 2 bin civarında temizlik elemanı alınacak

15 Eylül 2009 Görüntülenme:4357

Ankara Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, yeni eğitim öğretim yılında İŞKUR kanalıyla Ankara'daki okullarda görevlendirmek üzere 2 bin civarında temizlik elemanı alınacağını bildirdi.

Okulların temizliğinin sorun olduğunu, bu konuda yeterince hizmet verilmediğini söyleyen Aydoğan, ekonomik nedenlerle temizlik işinin şirketlere verilmesinin de her zaman mümkün olmadığını ifade etti.

Bu eğitim öğretim yılında İŞKUR kanalıyla Ankara'daki okullarda görevlendirmek üzere 2 bin civarında temizlik elemanı alınacağını belirten Aydoğan, "Bu, İŞKUR'un işsizliği önlemeye yönelik olarak hükümetin bir programı çerçevesinde yürüttüğü bir çalışma. Hangi okula ne kadar eleman alınacağına biz milli eğitim olarak karar verdik, İŞKUR'a bildirdik" dedi.

Alınacak temizlik elamanlarının bir eğitim sürecinden geçirileceğini kaydeden Aydoğan, "Çünkü okul ortamına girecekler. Bu nedenle öğrenciye, öğretmene, idareciye, veliye nasıl davranacaklar, bunların eğitimlerini vereceğiz. Şimdiye kadar kasaba okullarında, köy okullarında böyle bir eleman olmamıştı veya çok azında olmuştu. Bu çalışmayla bütün okullarımız bu hizmetten yararlanacak" diye konuştu.

Ankara'daki bazı liselerde "okul polisi" görevlendirilmesi yönünde çalışma başlatıldığını anımsatan Aydoğan, "Okulun dış güvenliği sağlamak" için Ankara Emniyet Müdürlüğü ile protokol imzalandığını anlattı. Aydoğan, bu çerçevede belirlenen okullara birer sivil polis memurunun ilişkilendirileceğini belirtti. Aydoğan, şöyle konuştu:

"Velilerimiz, 'bizim okulumuzda polis memuru görevlendirildiğine göre burada sorun varmış demek ki' diye düşünmesin. Görevlendirme yapılırken o semtteki, o çevredeki genel polisiye olaylar dikkate alınıyor, yoksa okulda bir problem olduğu için değil. Çok iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum."

Yorum Yaz

Yorumlar