Ankara'daki okullara 2 bin civarında temizlik elemanı alınacak

15 Eylül 2009 Görüntülenme:4279

Ankara Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, yeni eğitim öğretim yılında İŞKUR kanalıyla Ankara'daki okullarda görevlendirmek üzere 2 bin civarında temizlik elemanı alınacağını bildirdi.

Okulların temizliğinin sorun olduğunu, bu konuda yeterince hizmet verilmediğini söyleyen Aydoğan, ekonomik nedenlerle temizlik işinin şirketlere verilmesinin de her zaman mümkün olmadığını ifade etti.

Bu eğitim öğretim yılında İŞKUR kanalıyla Ankara'daki okullarda görevlendirmek üzere 2 bin civarında temizlik elemanı alınacağını belirten Aydoğan, "Bu, İŞKUR'un işsizliği önlemeye yönelik olarak hükümetin bir programı çerçevesinde yürüttüğü bir çalışma. Hangi okula ne kadar eleman alınacağına biz milli eğitim olarak karar verdik, İŞKUR'a bildirdik" dedi.

Alınacak temizlik elamanlarının bir eğitim sürecinden geçirileceğini kaydeden Aydoğan, "Çünkü okul ortamına girecekler. Bu nedenle öğrenciye, öğretmene, idareciye, veliye nasıl davranacaklar, bunların eğitimlerini vereceğiz. Şimdiye kadar kasaba okullarında, köy okullarında böyle bir eleman olmamıştı veya çok azında olmuştu. Bu çalışmayla bütün okullarımız bu hizmetten yararlanacak" diye konuştu.

Ankara'daki bazı liselerde "okul polisi" görevlendirilmesi yönünde çalışma başlatıldığını anımsatan Aydoğan, "Okulun dış güvenliği sağlamak" için Ankara Emniyet Müdürlüğü ile protokol imzalandığını anlattı. Aydoğan, bu çerçevede belirlenen okullara birer sivil polis memurunun ilişkilendirileceğini belirtti. Aydoğan, şöyle konuştu:

"Velilerimiz, 'bizim okulumuzda polis memuru görevlendirildiğine göre burada sorun varmış demek ki' diye düşünmesin. Görevlendirme yapılırken o semtteki, o çevredeki genel polisiye olaylar dikkate alınıyor, yoksa okulda bir problem olduğu için değil. Çok iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum."

Benzer Haberler

Bu kategorideki diğer haberler

Kars'ta öğretmen olmak hep çok güzel

10 Aralık 2015

17 Yaşında İnstagram'ı ters köşeye yatırdı, büyük açığı buldu

04 Nisan 2015

Çocuğunuz cep telefonuna hazır mı?

24 Ocak 2015

20 ayda 1 milyon 200 bin dinleme kararı verildi!

01 Aralık 2014

AYM, dershaneler düzenlemesinin esasına geçilmesine karar verdi

23 Mayıs 2014

Geri dönüşümcü öğretmen

22 Mayıs 2014

Aerosmith konseri milli yas nedeniyle iptal!

14 Mayıs 2014

Dershaneciler mahkeme yolunda

16 Mart 2014

Lezbiyen öğretmene 7 ay taciz cezası!

10 Mart 2014

Karataş’tan rekor proje başvurusu

14 Ocak 2014

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sadece üyelerimiz yorum yazabilirler. Üye iseniz lütfen giriş yapın, değilseniz hemen üye olabilirsiniz!