12 yaşındaki öğrenciye öğretmen dayağı iddiası

18 Mart 2009 Görüntülenme:2086

Adana'da kalem yüzünden arkadaşıyla tartışırken öğretmenlerinin kendisini dövdüğünü ileri süren ilköğretim 5. sınıf öğrencisi babasıyla birlikte gittiği hastanede tedavi olup rapor aldı.

Merkez Seyhan ilçesi Yeşilevler Mahallesi'nde oturan ve kebapçılık yaparak geçimini sağlayan 39 yaşındaki Akif B., dün gece 12 yaşındaki oğlu T.B.'nin (12) gece boyunca uyumayarak sayıklaması üzerine tedirgin olduğunu belirterek, "Oğlum gece boyunca 'ben yapmadım, ben yapmadım' diyerek sayıkladı. Sabah kalktığında niye sayıkladığını sordum. Okulda kalem yüzünden arkadaşıyla tartışınca önce bayan sınıf öğretmeni, ardından da yan sınıftaki erkek öğretmen tarafından darp edildiğini öğrendim" dedi

Oğlunun bacağında morluk, boynunda kızarıklık olduğunu gören baba, ilk önce polis merkezine gittiğini, buradan da okula yönlendirildiğini, buradan da bir sonuç alamayınca oğlunu Adana Numune Hastanesi'ne götürdüğünü anlatan Akif B, "Doktor oğlumun kulağında, boynunda ve bacağında darp olduğuna dair rapor verdi. Kulak zarında zedelenme varmış. Hastaneden de savcılığa suç duyurusunda bulunmaya gideceğim. Kimse benim oğlumu dövemez. Oğlum sahipsiz değil. Dayak yesin diye değil eğitim alsın diye okula gönderiyorum" diye konuştu.

12 yaşındaki T.B. ise ders sırasında arkadaşının kalemini aldığını, bu yüzden arkadaşının kendisiyle tartıştığını, bu sırada bayan öğretmenin gelip koluna sopayla vurduğunu iddia ederek, "Öğretmenim bana vurmaya başlayınca bende kaçıp kapıyı çarparak dışarı çıktım. Bu kez yan taraftan bir erkek öğretmen benim yanıma gelerek bana tekme tokat girişti. Neye uğradığımı şaşırdım. Ben öğretmenlerime saygısızlık yapmadım. Bayan öğretmenim beni suçsuz yere dövünce bende kaçarak kapıyı çarptım. Olayda benim suçum yoktu. Ama hem bayan öğretmenim hem de yan sınıfın erkek öğretmen beni çok kötü dövdü " şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Bu kategorideki diğer haberler

Kars'ta öğretmen olmak hep çok güzel

10 Aralık 2015

17 Yaşında İnstagram'ı ters köşeye yatırdı, büyük açığı buldu

04 Nisan 2015

Çocuğunuz cep telefonuna hazır mı?

24 Ocak 2015

20 ayda 1 milyon 200 bin dinleme kararı verildi!

01 Aralık 2014

AYM, dershaneler düzenlemesinin esasına geçilmesine karar verdi

23 Mayıs 2014

Geri dönüşümcü öğretmen

22 Mayıs 2014

Aerosmith konseri milli yas nedeniyle iptal!

14 Mayıs 2014

Dershaneciler mahkeme yolunda

16 Mart 2014

Lezbiyen öğretmene 7 ay taciz cezası!

10 Mart 2014

Karataş’tan rekor proje başvurusu

14 Ocak 2014

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sadece üyelerimiz yorum yazabilirler. Üye iseniz lütfen giriş yapın, değilseniz hemen üye olabilirsiniz!