Haydi anneler okula

07 Ekim 2010 Görüntülenme:1205

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü dev bir projeye imza atıyor. 'Birebir Eşleşme' projesi kapsamında İstanbul'da 3 kadına okuma-yazma öğreten öğretmene teşekkür, 5 kadına öğretene ise takdir belgesi verilecek

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu yıl devreye sokmayı hedeflediği ve 'Birebir Eşleşme' adını verdiği proje kapsamında İstanbul'da seferberlik başlatılıyor. Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız'ın başında bulunduğu proje için 39 ilçenin milli eğitim müdürü kendi bölgelerinde okuma yazma bilmeyen kadınların envanterini çıkardı. Çıkan sonuca göre İstanbul'da 330 bin kadın okur-yazar değil. Kadınlara okuma-yazma öğretmek için kolları sıvayan İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, kadrosunda bulunan 100 bin öğretmeni seferber etme kararı aldı. İlk yıl, her öğretmene eğitmesi için bir kadın öğrenci verilecek. Öğretmenler, dersleri ev ya da belediyelerin belirlediği halk eğitim merkezlerinde verecek.

Proje için eğitim fakültelerinin son sınıf öğrencilerinden de faydalanılacak. Öğretmenler ikinci ve üçüncü yılda gönüllülük esasına göre çalışacak. 3 kadına okuma-yazma öğreten öğretmene teşekkür, 5 kadına öğretene ise takdir belgesi verilecek. Bu belgeler, öğretmenin terfi ve tayininde etkili olacak.

Herkes kazanacak

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, 'Arkadaşlarım 'İstanbul seni yutar, 100 bin öğretmenle nasıl başa çıkacaksın' dedi. İstanbul'un beni korkutmadığını, 100 bin öğretmenin de avantaj olduğunu söyledim. Bu avantaj bu projeyle kanıtlanacak. Öğretmenler projeye ilk yılında zorunlu katılacak. Görev yaptıkları ilçeler dikkate alınacak. Bölgelerinde bulunan bir kadını seçecek kurs verecekler. Eğitim süresini şu anda belirlemedik Bu çalışma atama ve yükselmede etkili olacak. Projeyle kadınlar okuma-yazma öğrenirken, öğretmen de erken terfi alabilecek. Proje herkese kazandıracak' dedi.

Ercan ÖZTÜRK
Akşam

Benzer Haberler

Bu kategorideki diğer haberler

Açığa alınan öğretmenlerin MEB'den beklediği açıklama Ö. Volkan Çiçek'ten geldi

30 Temmuz 2016

MEB’DEN Okullara Emniyet ve Güvenlik Tedbirleri Hakkında Önemli Duyuru

30 Temmuz 2016

Öğretmenler için 3 yeni sınav görevi, sınava başvuru için tıklayınız

29 Temmuz 2016

MEB Öğretmenlerin Özür Grubu Atamaları Takvimi Eş Durumu Sağlık Durumu Atamaları NE Zaman Yapılacak

29 Temmuz 2016

2016 Özür Grubu Atamaları Kılavuzu Yayınlandı

29 Temmuz 2016

Teneffüsleri Üç Katına Çıkarmayı Deneyen Ve İnanılmaz Sonuçlar Elde Eden Okul

29 Temmuz 2016

Kapatılan Okullardaki Öğrencilerin Nakil Süreci Belli Oldu

29 Temmuz 2016

MEB Öğretmen açığını norm kadro fazlası öğretmenlerle kapatacak

29 Temmuz 2016

Koncuk'tan Öğretmen Alımı Sözlü Sınavına (Mülakat) Sert Eleştiri

29 Temmuz 2016

2016-ÖSYS Tercihleri: 2016-ÖSYS Tercihlerinde EK PUANI ile Tercih Yapacak Adayların Dikkatine

29 Temmuz 2016

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sadece üyelerimiz yorum yazabilirler. Üye iseniz lütfen giriş yapın, değilseniz hemen üye olabilirsiniz!